Bělobrádek: Jsem rád, že nová Havlova lavička bude v prostorách Oxfordské univerzity

9. 11. 2014 6:30

Vicepremiér Bělobrádek na slavnostním odhalení Havlovy lavičky v Oxfordu.

Bělobrádek: Jsem rád, že nová Havlova lavička bude v prostorách Oxfordské univerzity
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební štáb KDU-ČSL neskrýval úspěch. Předseda Pavel Bělobrádek to bere jako odrazový můstek pro návrat do vysoké politiky

Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek se 6. listopadu zúčastnil slavnostního odhalení Havlovy lavičky v britském Oxfordu. Posezení u lípy, českého národního stromu, má v oxfordském univerzitním parku připomínat odkaz prvního porevolučního prezidenta Václava Havla.

„Jsem rád, že nová Havlova lavička bude právě zde, v prostorách staroslavné Oxfordské univerzity. Vědecké bádání a odkaz Václava Havla mají jeden podstatný společný rys: život v pravdě,“ uvedl při odhalení lavičky vicepremiér Bělobrádek.

Slavnostní akce se zúčastnil také ministr kultury Daniel Herman, předseda zahraničního výboru PSP ČR Karel Schwarzenberg, vedoucí odboru poradců a poradkyň předsedy vlády ČR Vladimír Špidla a velvyslanec ČR ve Velké Británii Michael Žantovský.

Havlova lavička (Havel’s Place) je vytvořena podle návrhu architekta Bořka Šípka, kromě Oxfordu jsou lavičky instalovány v dalších šesti světových městech. Ideou projektu je vytvořit místo, kde se lidé mohou setkat a svobodně se projevit v demokratickém dialogu.

Součástí Oxfordského Sametového dne, který se konal u příležitosti 25. výročí Sametové revoluce, byl i křest biografie Václava Havla, jejímž autorem je Michael Žantovský. V areálu oxfordské univerzity bylo také otevřeno studentské centrum Sekyra House s posluchárnou pojmenovanou po profesoru Tomáši Halíkovi. V Oxfordu se místopředseda Bělobrádek setkal s českými studenty, kteří na této prestižní univerzitě studují.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kdu.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Nemám problém vyměnit ministra, pokud se ukáže, že v něčem zásadně selhal

19:11 Premiér Babiš: Nemám problém vyměnit ministra, pokud se ukáže, že v něčem zásadně selhal

Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne