Bělobrádek (KDU-ČSL): Evropa svobodná, bezpečná, spravedlivá

22.10.2015 21:23 | Zprávy
autor: PV

Projev vicepremiéra Pavla Bělobrádka na kongresu Evropské lidové strany v Madridu dne 21. 10. 2015.

Bělobrádek (KDU-ČSL): Evropa svobodná, bezpečná, spravedlivá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

Dámy a pánové,

scházíme se tu v čase, kdy Evropská unie čelí největší hrozbě ve své historii. Ano, uprchlická krize představuje dokonce větší riziko, než ekonomická a dluhová krize. Čím zdaleka nejsou myšleny jen dopady ekonomické, ale také a hlavně dopady sociální, bezpečnostní. To, co je v tito chvíli v sázce, je soudržnost Unie, udržení kulturních a civilizačních hodnot.

Těší mě, že Evropská lidová strana dostála své zodpovědnosti největší unijní politické frakce a přišla s aktivním řešením uprchlické krize. Pro mě coby předsedu KDU-ČSL pak je důležité, v podstatě vše co prosazujeme v rámci domácí politické diskuse, se objevilo v návrhu rezoluce, kterou dnes budeme schvalovat.

Dokazuje to, že v České republice neuvažujeme v podstatných věcech jinak, než naši evropští partneři. Chci především zdůraznit, že jsme solidární. Že chceme pomáhat. Že jsme ochotní přispět k řešení uprchlické krize jak finančně, tak personálně a technicky.

Za KDU-ČSL pak říkám, že jsme plně připraveni podporovat vyšší příspěvky České republiky jak na rozvojovou pomoc, tak na řešení situace lidí v uprchlických táborech v regionech bojů a sousedících zemích. Ale také na podporu obrany vnějších hranic a na příspěvek zemím, které chrání hranice Schengenu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…