Bělobrádek (KDU-ČSL): Mf Dnes a Árijský boj

22.12.2014 12:00 | Zprávy

Mám roztroušenou sklerózu. Ta mi nebrání vykonávat funkci člena vlády, ale dokonce ani nestojí za mými úvahami, zda pokračovat ve funkci předsedy KDU-ČSL. O tom jsem uvažoval z jiných důvodů. Především rodinných.

Bělobrádek (KDU-ČSL): Mf Dnes a Árijský boj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

Když vám dvou a půl letý syn řekne,  že chce druhého tatínka (protože jeden je na hraní evidentně málo, když je doma o víkendu a to jen někdy), když vás drží za krk a nechce pustit z domu nebo s brekem ráno zjistí, že jsem zase pryč, nelze než se nad tím hluboce zamyslet. A to mám pětiměsíční dceru a samozřejmě skvělou manželku.

Dalšími důvody k zamyšlení byla nevděčnost práce politika. Každý vás může beztrestně urážet, lhát o vás a překrucovat vaše slova. To,co děláte, se nedá vysvětlit v pár vteřinách,které dostanete v televizi. V novinách vám prostor dají, jen když chtějí (popř. dovolí majitel či významný inzerent). Spoustu práce není vidět a nejde prezentovat, takže ani příliš osvětlit. O milosti či nemilosti veřejnosti může rozhodnout jedna z kontextu vytržená či překroucená věta. Skutečné i domnělé chyby jsou okamžitě trestány. Ztratíte soukromí, mnoho lidí začne závidět, např. peníze. Když jim vysvětlím,že neberu dva platy, ale poslance dělám zdarma,  většinou tomu nechtějí uvěřit a nechápou to, a pomlouvat vás. Nestěžuji si, popisuji fakta, která k funkci patří. Nejsou ale příjemná a tak si často říkám, zda mi to stojí za to.

Ve svém projevu při zvolení předsedou v roce 2010 (jak to letí) jsem řekl, že s Lidovou stranou nejsou spojena jenom jména politiků, ale i intelektuálů.

Namátkou Vladimír Justl, Pavel Tigrid, Pavel Pecháček. Poslední dva byli novináři spjati úzce s bojem proti totalitě. Ať už v ČSL, nebo později v emigraci. Z nich si musíme brát příklad a dávat je za příklad jiným. Učme se od nich, že nemůžeme dávat náš neúspěch za vinu médiím. Berme média taková, jaká jsou.

A braňme princip svobody slova, protože svoboda slova je důležitějším pilířem demokracie, než parlament. Ten jsme měli i za totality, ale bez svobody slova nám byl k ničemu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: kdu.cz

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Baxa: Česká republika posiluje svou roli v evropské audiovizi

20:06 Ministr Baxa: Česká republika posiluje svou roli v evropské audiovizi

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k podpoře filmu.