Bělobrádek (KDU-ČSL): Osobnosti z celého světa přijedou do Prahy řešit budoucnost Kuby

20.09.2017 16:48

V Praze proběhne konference „Naše kubánská otázka“ o současném vývoji a budoucnosti Kuby. Konference se zúčastní význačné osobnosti – například bývalý místopředseda Demokratické strany USA Marc S. Ellenbogen, americký politolog a ekonom Aldo Dell Ariccia či kongresman za stát New York Daniel B. Maffei. Z českých osobností se svými příspěvky vystoupí například Šimon Pánek (ředitel nadace Člověk v tísni) či Martin Palouš (ředitel Mezinárodní platformy pro lidská práva na Kubě). Akce se pořádá pod záštitou vicepremiéra Pavla Bělobrádka.

Bělobrádek (KDU-ČSL): Osobnosti z celého světa přijedou do Prahy řešit budoucnost Kuby
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Vicepremiér Pavel Bělobrádek v Trutnově

Celodenní konference „Naše kubánská otázka“ proběhne ve čtvrtek 21. září od 11:00 ve Fóru Karlín. Zúčastnit se může každý, stačí se zdarma registrovat na http://ourcubanquestion.eu/. Původně měl na akci jako hlavní host vystoupit americký senátor za Floridu Marco Rubio, ten ovšem svůj příjezd kvůli následkům řádění hurikánu na Floridě zrušil.

Se smrtí Fidela Castra a odchodem jeho bratra Raula (86 let) do důchodu ohlášeným na únor 2018, se Kuba ocitá na rozcestí: Jak bude Kuba vypadat za 10 let? Jaký bude výsledek kubánského přechodu z minulosti do budoucnosti odehrávající se v bouřlivém 21. století? Na konferenci se proto setkají zástupci kubánské opozice, americké administrativy, mezinárodních institucí s odborníky z několika zemí světa k diskuzi nad otázkou současného a budoucího vývoje Kuby.

Jednotlivé diskuzní panely budou probírat tato témata: 

  1. Jak mohou světové demokracie pomoci Kubáncům, aby svobodně rozhodli o budoucnosti Kuby? 
  2. Jak zlepšit komunikaci v rámci trojúhelníku Spojené státy americké – Latinská Amerika – Evropská unie o jejich politice vůči Kubě?
  3. Jak propojit sílu ekonomické angažovanosti se základním požadavkem na kubánskou vládu, aby okamžitě zastavila represe, začala respektovat základní lidská práva a uznala existenci kubánské demokratické opozice?

Konferenci pořádá Institut pro křesťansko-demokratickou politiku ve spolupráci s Wilfried Martens Centre for European Studies, Vaclav Havel Program for Human Rights and Diplomacy at Florida International University, International Platform for Human Rights in Cuba, Global Panel Foundatel a Prague Society for International Cooperation.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Holomčík (Piráti): Mrzí mě, jak marketing hnutí ANO ovlivňuje politiku vlády

23:52 Holomčík (Piráti): Mrzí mě, jak marketing hnutí ANO ovlivňuje politiku vlády

Projev na 32. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2019 k Návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České …