Benešík (KDU-ČSL): Euforii v Řecku může brzy vystřídat povolební kocovina

27. 1. 2015 4:31

Předseda Výboru pro evropské záležitosti PS PČR a poslanec KDU-ČSL Ondřej Benešík respektuje vůli řeckých voličů, kterou vyjádřili v nedělních parlamentních volbách.

Benešík (KDU-ČSL): Euforii v Řecku může brzy vystřídat povolební kocovina
Foto: Archiv OB
Popisek: Ondřej Benešík

„Podle průzkumů veřejného mínění bylo vysoce pravděpodobné, že v Řecku zvítězí populistická levicová strana Syriza. Je otázkou do jaké míry je tato strana schopna naplnit očekávání svých voličů,“ konstatuje Ondřeje Benešík, který dále upozorňuje na skutečnost, že jedním z hlavních předvolebních slibů Syrizy byla změna podmínek pro splácení řeckých dluhů. „Parametry ekonomické stabilizace řecké ekonomiky a splácení dluhů jsou předmětem vícestranných dohod. Proto se bude muset Syriza o jakýchkoliv změnách dohodnout s ostatními stranami těchto dohod,“ připomíná Benešík.

Syriza vznikla jako protestní politické hnutí v souvislosti s nutnými úspornými a reformními opatřeními v Řecku a bude otázkou, do jaké míry ji vládní odpovědnost a ekonomická realita donutí korigovat předvolební sliby a zda vůbec Syriza zůstane do budoucna jednotná. „V současnosti můžeme v Řecku pozorovat euforii příznivců vítězné strany, která ovšem může být brzy vystřídána povolební kocovinou, což může mít dopady na EU jako celek,“ varuje Ondřej Benešík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kdu.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Premiér nepochopil, že si prostě celý národ nekoupí?

22:44 Jurečka (KDU-ČSL): Premiér nepochopil, že si prostě celý národ nekoupí?

Komentář na facebookovém profilu k výrokům premiéra Babiše