Benešík (KDU-ČSL): Politické vztahy s Ruskem jsou dlouhodobě na bodu mrazu

27.06.2021 8:38 | Zprávy

Zástupci politických stran zastoupených ve Sněmovně diskutovali na ministerstvu zahraničí o česko-ruských vztazích.

Benešík (KDU-ČSL): Politické vztahy s Ruskem jsou dlouhodobě na bodu mrazu
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ondřej Benešík

Zástupci ministerstva zrekapitulovali česko-ruskou relaci za poslední desetiletí a poslanci pak představili své současné pozice vůči Rusku. Většinově panovala shoda, že politické vztahy jsou na bodu mrazu dlouhodobě a kauza Vrbětice byla jen logickým vyvrcholením.

Ministerstvo na základě středečního jednání připraví “inventarizaci” našich vzájemných vztahů, nicméně zásadní konkrétní kroky by měla realizovat až nová vláda. „KDU-ČSL má za to, že je důležité více využívat členství v EU a v NATO a tím alespoň částečně vyvažovat asymetrický vztah s Ruskou federací. Jedná se například o aktivní přístup ČR ve formování nové strategie EU vůči Rusku, na které se teď pracuje,“ komentoval vývoj mezinárodních vztahů místopředseda lidovců Ondřej Benešík, podle kterého je spolu se spojenci potřeba věnovat kontinuální úsilí posilování obranyschopnosti východního křídla NATO, které Rusko svými vojenskými aktivitami ohrožuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Jan Jakob byl položen dotaz

Inflace

Vy fakt myslíte, že se můžete pyšnit nízkou inflací? Nebyla snad právě za vaší vlády rekordní v historii ČR? Uvědomujete si, že tím lidé přišly o dost peněz, kterých hlavně vlivem neustálého zdražování všeho mají čím dál méně už tak? Co jste proti té drahotě udělali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nacher (ANO): Kdo je dnes hlavou českého sportu?

7:17 Nacher (ANO): Kdo je dnes hlavou českého sportu?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návrhu zřízení koordinátora sportu