Berdychová (ANO): Investice umožní lepší připravenost absolventů pro pracovní trh

10.01.2019 6:34 | Zprávy
autor: PV

Školní dílny při Střední škole průmyslové, textilní a polygrafické v Hronově nabídnou žákům modernější prostředí i vybavení. Královéhradecký kraj zde dokončil další projekt na zlepšení praktické připravenosti technických oborů. Za téměř 14 milionů byla opravena budova a pořízeny nové stroje.

Berdychová (ANO): Investice umožní lepší připravenost absolventů pro pracovní trh
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová

„Kraj neustále zvyšuje kvalitu vzdělávání. V Hronově jsme kromě rekonstrukce odborných učeben a dílen investovali i do pořízení moderního vybavení pro výuku oboru nástrojař a automechanik. Tato investice umožní lepší připravenost absolventů pro současný pracovní trh,“ uvedla náměstkyně pro školství a kulturu Martina Berdychová.

Projekt modernizace dílen spočíval v rekonstrukci stávajících odborných učeben a jejich zázemí včetně sociálního zařízení. Vznikl nový přístup do objektu z ulice Vrchlického, stavaři provedli kompletní sanaci vlhkosti zdiva v prvním poschodí a také opravili část střechy včetně její nosné části. Součástí rekonstrukčních prací bylo provedení silnoproudé a slaboproudé elektroinstalace, vzduchotechniky, ústředního topení a zdravotní techniky.

„Celkové náklady na stavební práce i výbavu dílen čítají téměř 14 milionů korun s DPH. Většinu těchto nákladů pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, kterou se kraji povedlo získat. Kraj dofinancuje zhruba 1,4 milionu korun,“ informoval radní pro investice Václav Řehoř.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Benešovy dekrety

Jak jste přišel na to, že se prezident Pavel snaží prolomit Benešovy dekrety? Co vím, tak u nás nikdo pro prolomení není, ani prezident ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konečná (KSČM): Pan Kšiltovka nově předsedou KDU

6:03 Konečná (KSČM): Pan Kšiltovka nově předsedou KDU

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na zvolení Jana Grolicha předsedou lidovců