Berdychová: Finanční podporu sportu chceme nadále navyšovat

21.06.2020 7:37 | Zprávy
autor: PV

Královéhradecký kraj průběžně vyhodnotil plnění Memoranda o spolupráci mezi krajem a Všesportovním kolegiem Královéhradeckého kraje (VŠK KHK), které vešlo v platnost dubnu loňského roku.

Berdychová: Finanční podporu sportu chceme nadále navyšovat
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová

Memorandum se zaměřuje na spolupráci v oblasti rozvoje sportu a jeho podmínek v kraji a zlepšení úrovně pohybových aktivit obyvatel kraje.

„Po roce od uzavření memoranda jsme zhodnotili jeho průběžné plnění a fungování nastavené spolupráce, ve které chceme nadále pokračovat. Podpora sportu a pohybu je moc důležitá, měla by pomoci zajistit, aby bylo kde sportovat, aby měl kdo se sportovci  pracovat v roli trenérů či cvičitelů a podpořila se činnost a akce sportovních klubů, tedy jak sportovat. Důležitá je práce i s těmi nejmenšími, aby je sport bavil a dělal jim radost celý život,“ říká náměstkyně Martina Berdychová, která má ve své gesci tělovýchovu a sport.

Královéhradecký kraj pro letošní rok poskytl v dotačních programech v oblasti sportu necelých 25 milionů korun, což je oproti začátku volebního období 2016 navýšení o 12,5 milionu korun. Kromě systémové podpory kraj oblast sportu financuje i formou individuálních dotací a v tomto roce poprvé vyhlásil dotační program na podporu investic do sportovních objektů ve vlastnictví spolků s alokací 8 milionů korun. Podpořil tak 26 investičních projektů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

A o co vám teda jde zrušením poplatků?

Stejně je budeme platit zase všichni, i když nepřímo z rozpočtu. A jestli tu jde o kontrolu hospodaření ČT. Proč se neřeší jen ta? Ostatně v tom s vámi souhlasím, že vyřešena měla být už dávno. Ale ani vy jste to neudělali. Nejste ve sněmovně ani ve vládě prvně. Děkuji. Vršková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Babiš v plné kráse - zrušit ODS, zrušit opozici, zrušit novináře

22:14 Kupka (ODS): Babiš v plné kráse - zrušit ODS, zrušit opozici, zrušit novináře

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Andreji Babišovi.