Berdychová: Mobilita pracovní síly se neustále zvyšuje

31.07.2020 6:37 | Zprávy
autor: PV

Tři krajské střední školy využijí česko-polské spolupráce ke zvyšování kompetencí svých žáků v oblasti průmyslu 4.0 a multimédií a při odstraňování diskriminace na trhu práce mezi partnerskými zeměmi. Projekt „Kompetence 4.0“ je podpořen evropskou dotací ve výši téměř jeden milion eur.

Berdychová: Mobilita pracovní síly se neustále zvyšuje
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová

„Žáci zapojených škol získají přehled o nových a nastupujících trendech v rámci Průmyslu 4.0 a v oblasti multimediálních technologií. Projekty kladou důraz na schopnost využít osvojené dovednosti v praktické rovině. Také se zvýší šance absolventů na uplatnění na společném česko-polském trhu práce, protože mobilita pracovní síly se neustále zvyšuje,“ vysvětluje náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství.

Z Královéhradeckého kraje se projektu, v němž je vedoucím partnerem Okresní hospodářská komora Liberec, účastní Střední průmyslová škola kamenická a sochařská, Hořice, Vyšší odborná škola zdravotnická, Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie, Trutnov a Česká lesnická akademie Trutnov.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřib (Piráti): Není normální, že předseda Sněmovny je schopný takové nenávisti

16:14 Hřib (Piráti): Není normální, že předseda Sněmovny je schopný takové nenávisti

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Tomio Okamurovi.