Bernard (STAN): Osobně se zasadím o prosazení manželství pro všechny

09.06.2022 5:35 | Zprávy
autor: PV

Novela zákona má podporu napříč politickým spektrem

Bernard (STAN): Osobně se zasadím o prosazení manželství pro všechny
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Josef Bernard (PirSTAN)

Do Poslanecké sněmovny se vrací novela zákona o manželství pro všechny. Jejím hlavním předkladatelem je poslanec z hnutí STAN Josef Bernard. 

Návrh získal širokou podporu napříč téměř celým politickým spektrem - svůj podpis připojili zástupci celkem pěti parlamentních stran. Pokud předloha projde legislativním procesem, zrovnoprávní svazky stejnopohlavních párů, které mohly dosud využívat pouze instrument registrovaného partnerství. To ale nepřináší stejná práva jako manželství.

„Jedna skupina lidí je diskriminována. Nemohou uzavírat sňatky, nemají stejná práva. Přál bych si, abychom to v tomto volebním období napravili a osobně se o to zasadím. I já jsem byl vychováván v rodině, která nepřijímala komunitu LGBT. V průběhu svého života jsem ale názor změnil pod vlivem publikovaných vědeckých názorů, svých přátel a zejména své manželky. Ostatně podle průzkumů 5,7 milionů našich spoluobčanů manželství pro všechny také podporuje," shrnul hlavní předkladatel návrhu Josef Bernard ze STAN. Novela má také vysokou podporu poslaneckého klubu hnutí Starostové a nezávislí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.