Bezděk (ANO): Středočeští radní podpořili projekt „(Ne)bezpečný mobil“

19.10.2018 4:33

„(Ne)bezpečný mobil“, to je téma seminářů pro žáky krajských středních škol, jejichž pořádání podpořili středočeští radní. Jde o další důležitou oblast prevence kybernetické kriminality, na kterou se Středočeský kraj zaměřuje.

Bezděk (ANO): Středočeští radní podpořili projekt „(Ne)bezpečný mobil“
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Radní na uspořádání seminářů pro žáky krajských středních škol uvolnili částku 44 800 korun. „Odbor Bezpečnostní ředitel na území kraje dlouhodobě realizuje řadu vzdělávacích aktivit pro různé cílové skupiny, například pro žáky základních a středních škol, jejich rodiče, ale i pro seniory nebo policisty. Tento seminář je zaměřený na možná nebezpečí spojená s využíváním mobilního telefonu, což je velmi aktuální a důležité téma,“ uvedl krajský radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk (ANO 2011).

Žáci se v rámci dvouhodinového semináře například dozvědí, jak telefon zabezpečit před neoprávněným přístupem, jaká jsou pravidla při instalaci nových aplikací nebo jaká jsou rizika při používání veřejných wifi sítí. Zvláštní část je věnována používání fotoaparátu a kamery včetně pravidel pro sdílení fotek na sociálních sítích a také ochraně soukromí v souvislosti s používáním tzv. geolokace.

„Prevence kybernetické kriminality je velmi významná, a to zvláště u dětí a u mládeže, pro které je mobil či tablet nedílnou součástí života. Proto jsem rád, že jsme dnes uspořádání seminářů na téma „Ne(bezpečný) mobil“ v krajských školách podpořili,“ doplnil radní Robert Bezděk.

Interaktivní semináře na téma „(Ne)bezpečný mobil“ se už pilotně realizovaly v lednu letošního roku ve dvou základních školách (Benešov a Kladno). Z hodnotících dotazníků, které žáci následně vyplnili, vyplynulo, že je považují za velmi přínosné. Nyní by se mělo realizovat 16 seminářů, které se budou konat ve školách v rozsahu dvou vyučovacích hodin. Obsah interaktivního semináře je zaměřený na děti ve věku 11 až 15 let, což znamená, že budou určené žákům nižších ročníků krajských víceletých gymnázií.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Votava (ČSSD): Používat a zneužívat jsou dvě rozdílné věci

18:46 Votava (ČSSD): Používat a zneužívat jsou dvě rozdílné věci

Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2020 k daňovému řádu