Bezděk (ANO): Traktor za devět tisíc aneb optimalizace podle radního Váchy

23.04.2022 17:46 | Komentář

Optimalizace středočeského středního školství je spojena s rozprodejem majetku za podezřelých okolností

Bezděk (ANO): Traktor za devět tisíc aneb optimalizace podle radního Váchy
Foto: PrahaTV
Popisek: Robert Bezděk

Jedním z kroků, o kterém v rámci optimalizace struktury středního školství ve Středočeském kraji rozhodlo na návrh pana Milana Váchy (STAN), radního pro oblast vzdělávání a sportu, zastupitelstvo Středočeského kraje na svém zasedání dne 29.3.2021, bylo sloučení Střední odborné školy a středního odborného učiliště Stanislava Kubra Středokluky se Střední odbornou školou a středním odborným učilištěm Kladno, jakožto nástupnickou organizací. Pro zjednodušení uvádím, že v podání pana radního Váchy (STAN) je slovo optimalizace synonymem pro uzavření školy. 

Anketa

Zaslouží si ředitel BIS Michal Koudelka státní vyznamenání?

2%
95%
hlasovalo: 42644 lidí

Pan radní Vácha (STAN) neplýtval ujištěními ohledně toho, že pokud bude k dispozici třeba traktor, tak bude podle jeho názoru použit v jiné zemědělské škole. Nyní však vyplynulo na povrch, že ihned v dubnu začal divoký rozprodej majetku této střední školy a učiliště. Nad prodejními cenami by zaplesalo radostí srdce každého menšího farmáře. Nekupte traktory s pořizovací cenou v řádech statisíců korun za pouhých 9.000,- Kč každý. Z majetku Středočeského kraje tak zmizelo celkem šest traktorů Zetor. Potřebujete valníkovou sklápěčku? Není problém, prodáme vám ji ze pouhých 5.000,- Kč. A co tak kypřicí stroj, pluh soutěžní, obraceče píce, pluh rotační a žací stroj? Zdá se vám 7.000,- Kč za vše moc? Nevadí, přihodíme vám k tomu vrtačku a snad budete s cenou již spokojen. Stále nejste spokojen? Vyjdeme Vám tedy vstříc, dostanete sazeč brambor, vyorávač brambor, nízkopodlažní přívěs, rotavátor, kombinované brány a pluh k malotraktoru v celkové pořizovací ceně 141.931,- Kč za pouhých 8.000,- Kč, prosím, nekupte to.

A aby nepřišel zkrátka běžný občan, tak zde máme i další nabídku. Sice skromnou, ale malý Peugeot 207 za 254.620,- Kč, který si můžete pořídit za 5.000,- Kč také může potěšit. Dáváte přednost větším vozům a podporujete domácí produkci? Je zde Škoda Superb za pořizovací cenu 712.670,- Kč, který bude váš za 9.000,- Kč.

Jen tak dál pane radní, v době, kdy se vše zdražuje, naši občané uvítají jakoukoli slevu. Nebo jste o tom nevěděl?

Převzato z Profilu.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

zemědělství

Mluvíte o likvidaci našeho zemědělství. Ale jak vysvětlíte, že zisky zemědělců rostou? Mě přijde, že si stěžují neoprávněně. Jediný, kdo tady trpí, jsme my, a to kvůli vysokým cenám potravin. A podle mě jsou na vině i zemědělci nebo to vidíte jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Novák (ANO): Proč jste nezařadili kratom na seznam zakázaných látek?

21:03 Novák (ANO): Proč jste nezařadili kratom na seznam zakázaných látek?

Projev na 94. schůzi Poslanecké sněmovny 27. února 2024 - návrh na zařazení bodu Informace ministra …