Beznoska (ODS): O doplatcích na bydlení musí i nadále spolurozhodovat obce. Opak je hloupostí

29.07.2015 13:15 | Zprávy
autor: PV

Vláda na dnešním zasedání projedná Podnět rady vlády pro záležitosti romské menšiny k podmínce souhlasu obcí při posuzování nároku na doplatek na bydlení do tzv. dlouhodobého ubytovacího zařízení. Komentář poslance a člena výboru pro sociální politiku Adolfa Beznosky:

Beznoska (ODS): O doplatcích na bydlení musí i nadále spolurozhodovat obce. Opak je hloupostí
Foto: ODS
Popisek: Adolf Beznoska

Dlouhou dobu museli občané přihlížet, jak jsou zneužívány doplatky na bydlení. Byznys s ubytovnami se rozrůstal po celé České republice a teprve s přenosem kompetencí výplaty těchto dávek na obce se situace zlepšila. Plně se ukázalo, že obce mají nejblíže k občanům a dokážou tak nejefektivněji rozhodovat o výplatě dávek pro skutečně potřebné občany.

Místo toho, aby se tento fungující princip dál rozvíjel, vláda navrhuje pravý opak. Chce obcím odebrat pravomoc spolurozhodování o doplatku na bydlení a nastavit centralizovaný systém výplaty dávek. Vláda si přitom vůbec neuvědomuje, že situace se v jednotlivých obcích různí a centrálně nastavená pravidla můžou v konkrétních případech škodit. Tomuto chybnému postoji budu bránit a doufám, že se nikdy nezavede do praxe. Bylo by hloupé, kdybychom opakovali chyby z minulosti a odmítli se poučit.

Adolf Beznoska, člen výboru pro sociální politiku PS PČR

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Starmer. Racionální a slušný politik

17:03 Fiala (ODS): Starmer. Racionální a slušný politik

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rezignaci britského premiéra Keira Starmera z čela …