Birke (ČSSD): Ministr dopravy Ťok by měl přestat plakat a začít makat

30.08.2015 8:34 | Zprávy

ČSSD je opět nucena se zabývat resortem dopravy, přestože jeho vedení a řízení je v kompetenci koaličního partnera, hnutí ANO. K již existujícím problémům, namátkou výběr mýta pro roce 2017 či převod drážního majetku, se v posledních dnech přidala neschopnost ministerstva dopravy vypsat výběrová řízení na tříletý provoz centrálního registru vozidel a zimní údržbu komunikací.

Birke (ČSSD): Ministr dopravy Ťok by měl přestat plakat a začít makat
Foto: red
Popisek: Jan Birke, ČSSD

Kvůli formálním nedostatkům byly obě soutěže zrušeny Úřadem na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a Česká republika bude proto zřejmě nucena nakupovat služby dráž či nevýhodněji, než by tomu bylo u otevřeného tendru.

Jako obvykle ale není na vině špatná příprava zakázek týmu pana ministra Ťoka, ale vnější okolnosti – tentokráte to má být politické zadání ČSSD, aby nezávislý předseda ÚOHS Petr Rafaj co nejvíce komplikoval život ministra dopravy. Kromě toho, že se proti takovému obvinění ČSSD velice důrazně ohrazuje, bychom chtěli panu ministrovi poradit. Nejobyčejnější vysvětlení bývají velice často ta nejsprávnější. Měl by proto zvážit, zda neposílí svůj tým o zkušené úřadníky, kteří mu příště s přípravou podobně složitých výběrových řízení pomohou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

ČSSD , doprava , Ťok , Birke

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Veřejná doprava

Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Ve střední Evropě posilují antievropské a antiukrajinské síly

22:14 Farský (STAN): Ve střední Evropě posilují antievropské a antiukrajinské síly

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k postoji k Ukrajině ve střední Evropě.