Birke (ČSSD): Taková spolupráce s Polskem rozhodně dává smysl

18.10.2021 15:02 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k ocenění za dlouholetý přínos k rozvoji Euroregionu Glacensis.

Birke (ČSSD): Taková spolupráce s Polskem rozhodně dává smysl
Foto: repro Facebook
Popisek: Starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD)

Česko-polská spolupráce nás v Náchodě doprovází na každém kroku. A nejsou to jen Malé lázně v Bělovsi, ale celá řádka další skvělých projektů, které zpříjemňují život nám všem.

Bylo mi proto ctí převzít ocenění za dlouholetý přínos k rozvoji Euroregionu Glacensis u příležitosti jeho 25. výročí. Právě toto uskupení je totiž hybnou silou rozvoje našich měst na obou stranách hranice a významným partnerem při vyřizování žádostí o dotace. Své narozeniny oslavil Euroregion Pomezí Čech, Moravy a Kladska - Euroregion Glacensis před týdnem konferencí v sousední Kudowa-Zdrój a nechyběla ani návštěva účastníků z Čech i Polska na naší lázeňské kolonádě.

Z ocenění, které jsem měl tu čest převzít, mám velkou radost a ještě větší aktuálně z podpory dalších dvou připravených mikroprojektů v celkové výši za bezmála milion korun.

Nově tak díky této spolupráci budou moci společně sportovat děti ze Základní škola T. G. Masaryka Náchod, Bartoňova 1005 a žáci ZŠ v Kudowa-Zdrój. Sto českých a sto polských dětí si vyzkouší kurzy bruslení a ledního hokeje na zimním stadionu v Náchodě, děti absolvují setkání na kolečkových bruslích na profesionální dráze v Duszniky-Zdrój, plavání v aquaparku v Kudowa-Zdrój, rally na kole a sportovní soutěže na školním hřišti v Kudowa-Słone.

Další podpory se dočká prevence v oblasti první pomoci, požární ochrany, bezpečnosti silničního provozu a sebeobrany pro studenty a seniory, kteří získají znalosti a dovednosti z těchto vybraných oblastí a to nejen formou online kurzů, ale i v rámci školení na dopravním hřišti v Náchodě. Díky dotaci v rámci česko-polské spolupráce bude pořízeno i vybavení pro první pomoc a počítačové a záznamové zařízení pro on-line přenos, natočení a střih videozáznamů.

Tahle spolupráce mi rozhodně dává smysl!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

22:07 Šmarda (ČSSD): Je to strašná ubohost. Strašná a směšná

Komentář na facebookovém profilu ke kompru, které na sociálního demokrata někdo rozesílá