Blaha (ODS): Doprava potřebuje vedení, nicnedělání se proměnilo v sérii nehod na železnici

16.07.2020 15:17 | Zprávy
autor: PV

Nehody se stávají, jejich nekončící série na železnici a přešlapování v dopravních projektech však nastoluje otázku, zda ministr Havlíček situaci na třech židlích zvládá a zda se nenaplňuje obava opozice z nezkušenosti loni jmenovaného generálního ředitele ČD Nebeského.

Blaha (ODS): Doprava potřebuje vedení, nicnedělání se proměnilo v sérii nehod na železnici
Foto: archiv starosty
Popisek: poslanec a starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha (ODS)

„Ministr Havlíček by si měl vybrat, kterou z pozic, do nichž ho nominoval Andrej Babiš, chce vykonávat. Nelze být vicepremiérem, ministrem průmyslu a obchodu a ministrem dopravy. A nelze to zvládnout, ani když spí jen 5 hodin denně, protože možná stejný důvod, únava, vede k sérii smrtelných nehod na železnici. Zároveň se potvrzuje obava, na kterou ODS upozorňovala v září při jmenování generálního ředitele Českých drah Václava Nebeského, a to že nemá pro danou pozici základní předpoklady a zkušenosti a hlavním důvodem jmenování bylo zřejmě napojení jeho manželky na dotace Agrofertu,“ poznamenává k personální krizi Stanislav Blaha, člen podvýboru pro dopravu za ODS.

„Babiš dlouhodobě trpí nedostatkem kvalitních lidí a tak vytěžuje své věrné. Personální nedostatek ale nelze řešit tím, že jeden ministr obsáhne agendu několika resortů. Nyní jsme svědky fatálního selhávání provozu na železnici, ale podobně jsou na tom projekty jako odložené elektronické dálniční známky, nedostatečná stavba a opravy silnic a dálnic, nepostupování projektu pražského okruhu, zato fungují projekty jako zadávání reklamy Českých drah do Babišovy Mafry nebo pomoc Smartwings patřících Babišovu příteli,“ dodává Blaha.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

13:02 Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k debatě kolem ČT.