Blažek: Proč policie neinformovala stát? K žádné dražbě bitcoinů by nedošlo

22.08.2025 17:04 | Monitoring
autor: PV

Komentář na svém veřejném profilu sítě X k postupu policie stran bitcoinové kauzy.

Blažek: Proč policie neinformovala stát? K žádné dražbě bitcoinů  by nedošlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Blažek

Na časové ose je zajímavé, že policie již počátkem dubna, tedy před započetím aukcí darovaných bitcoinů státem, informovala dárce, nikoli ovšem vládu či ministerstva, že dárcovy bitcoiny spojuje s podezřelým tržištěm. Kdyby policie tehdy tuto informaci poskytla i “obdarovanému státu”, žádné aukce by neproběhly, právní problémy s vydražiteli by nenastaly a bitcoiny by zůstaly v majetku státu. A protože se na tuto zásadní otázku (ano, mediálně vděčnější je “honit“ třeba Stanjuru, který o žádném nelegálním tržišti na rozdíl od policie nemohl vědět) nikdo neptá, dovoluji si ji do veřejného prostoru předložit já.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

jak mohla policie tušit, že don číčo chystá lumpárnu , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusecharl , 22.08.2025 17:35:01

|  6 |  0

Další články z rubriky

Berki (STAN): Prvky, které mají chránit úředníka

20:05 Berki (STAN): Prvky, které mají chránit úředníka

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…