Bondarenková (SPD): Kandidáti za SPD v Praze podiskutují s Petrem Hamplem

26.08.2020 14:32

SPD v Praze zahajuje horkou část kampaně. Také si půjdu poslechnout, jaké plány mají tři kandidáti SPD z Prahy do Senátu. Tady jsou oficiální informace.

Bondarenková (SPD): Kandidáti za SPD v Praze podiskutují s Petrem Hamplem
Foto: archiv
Popisek: JUDr. Vladimíra Bondarenková, členka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), specialistka na mezinárodní a evropské právo

"Kandidáti do Senátu SPD Praha chtějí zrušit Senát, zamezit nelegální imigraci a snížit daně. Diskutovat o tom budou se sociologem  Petrem Hamplem

PRAHA (25. srpna 2020) – Veřejná diskuse kandidátů SPD Praha do Senátu se uskuteční v pondělí 31.8. od 18.00 na Novotného lávce 5, Praha 1 ve velkém sále Vědecko-technické společnosti. Diskusi, kam je zvána široká veřejnost, bude moderovat sociolog Petr Hampl. Novináři mají vstup volný. Tématem budou otázky imigrace, snížení daňové zátěže obyvatel ČR nebo třeba zrušení Senátu.   

Vystupující:

Vítězslav Novák (bydliště Praha, 47 let), senátní obvod 24 (Praha 9)

Po absolvování střední průmyslové elektrotechnické školy v Ječné, od 90.let podniká v gastronomii a službách. Předseda pražské SPD. Otec 3 dětí. Jeho programem je snížení daňové zátěže a byrokracie.

„Více času na práci a pro zákazníky, ne pro byrokracii,“ říká Novák.  Toho chce docílit 3 hlavními body svého programu, tedy zrušením Senátu, stop nelegální imigraci a snížením daní. V Senátu chce bojovat za prosazení referenda, na které marně občané ČR čekají přes 30 let. „Za referendum jsem cinkal klíči na Václavském náměstí. Politici slibovali, ale nemáme jej dodnes,“ uvádí Vítězslav Novák. 

Dr.-Ing. Milan Urban (bydliště Praha, 60 let) senátní obvod 27 (Praha 1)

Diplomovaný architekt získal technický doktorát na Bauhaus univerzitě v německém Weimaru. Od té doby se věnuje architektuře a urbanismu. Je registrovaným architektem v České komoře Architektů, Board of Architects ve Velké Británii a Licencovaný Real Estate Broker v Dubaji. Jako architekt a urbanista působil v Londýně, Berlíně, Abu Dhabí, Dubaji  a Praze. Otec 3 dětí. Jeho programem je pomoc rodinám s dětmi a nulová nelegální imigrace.

„Chci zrušit Senát, zastavit nelegální imigraci a snížit daně,“ uvádí Urban. Podle něj je daňová zátěž obyvatel ČR neúměrná a lidem tak nezbývá v peněženkách tolik peněz, kolik by potřebovali na slušný život. „V Senátu chci prosadit takové zákony, které omezí zbytečné výdaje státu a umožní zásadně snížit daně. Chci 0% DPH na veškeré dětské zboží (po vzoru Velké Británie), 0% DPH na prodej residenčních projektů stejně jako ve Velké Británii a Německu, 0% DPH pro nákup stavebního materiálu pro bydlení.“ Snížené daně chce nahradit redukcí zbytečných výdajů státu jako je například zrušení Senátu nebo zastavení nelegální imigrace. „Když mne zvolíte, tak příště už k senátním volbám nebudete muset chodit,“ říká Milan Urban.

Ing. Milan Wűnsche (bydliště Praha, 63 let) senátní obvod 21 (Praha 5)

Zemědělský inženýr, který se jako novinář věnoval popularizaci vědecko-technického rozvoje. Je zakladatelem první česko-lotyšské firmy, která se zabývala výrobou a prodejem českých výrobků v zemích bývalého SSSR. Od roku 2010 je spolumajitel firmy na výrobu nástaveb a vybavení na terénní vozy. Přes 20 let se věnuje jako dobrovolný učitel lukostřelby dětem v Jedličkově ústavu. Je otec 3 dětí. Jeho volební motto je:  Bez rodiny nemáme budoucnost!  

V Senátu se chce zasadit o podporu podnikatelů, rodin s dětmi a zvýšení bezpečnosti občanů ČR. Chce docílit zrušení Senátu. „Budu podporovat program SPD, který je zárukou bezpečí a budoucnosti našich rodin a tím i naší vlasti. Využiji politický vliv senátora k podpoře občanů Prahy 5. Chtěl bych se stát lokálním ombudsmanem našich obyvatel,“ uvádí Milan Wűnsche."

Tolik oficiální část prohlášení. Za mne osobně bude zajímavá i procházka po Starém Městě. Novotného lávka, kde se akce koná, má výtečný výhled na Hrad a Karlův most. Takže trocha sentimentu v Praze s menším množstvím turistů než obvykle v tuto dobu a něco podvečerní politiky. Zajímaví budou kandidáti, ale i moderátor. Petr Hampl je osobnost, která má stále co říct a jeho témata a moje témata (co považuji za důležité řešit) se často prolínají. On je pragmatik, já občas zabrousím do menší utopie (ale stále realizovatelné). S takovými lidmi je radost se potkat. Tak se třeba uvidíme naživo.  

JUDr. Vladimíra Bondarenková

  • SPD
  • Zastupitelka MČ Praha 13
  • mimo zastupitelskou funkci

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Skončí podle vás válka na Ukrajině v roce 2023?

Dělá proto vůbec někdo něco - ano,závisí to hlavně na Rusku a Ukrajině, ale co proto dělají ostatní státy? Asi nejde ukrajinu vyzbrojovt do nekonečna, jednou zdroje dojdou a co bude pak? To podne do spárů Ruska? Snaží se tomu někdo zabránit? Já žádné takové snahy nevidím.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Evropská unie vyhrožuje Muskovi

15:45 Fiala (SPD): Evropská unie vyhrožuje Muskovi

Komentář na facebookovém profilu k výhrůžkám zrušením Twitteru, pokud nebude dodržovat cenzuru