Bradáč (SPO): Kraj rozdělil dotace na podporu kreativity a zdravého životního stylu dětí a mládeže

16.06.2019 8:39

Regionální školy, školská zařízení či neziskové organizace pracující s dětmi a mladými lidmi získají opět od Karlovarského kraje dotace.

Bradáč (SPO): Kraj rozdělil dotace na podporu kreativity a zdravého životního stylu dětí a mládeže
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Lídr SPO v Karlovarském kraji Jaroslav Bradáč

Z programu na podporu kreativity, spolupráce a zdravého životního stylu dětí a mládeže bude mezi ně rozděleno více jak 960 tisíc korun. Rozhodla o tom Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání.

Dotační program na podporu kreativity, spolupráce a zdravého životního stylu dětí a mládeže, který byl vyhlášen na konci února, je z větší části financován ze státního rozpočtu. Od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR se Karlovarskému kraji na něj podařilo získat dotaci ve výši 70 procent, tedy něco přes 672 tisíc korun. Dalších více jak 288 tisíc korun na něj bylo uvolněno přímo z rozpočtu kraje.

„Příjem elektronických žádostí probíhal v termínu od 2. do 9. dubna. Celkem bylo přijato 14 žádostí, z nichž jedna nesplnila podmínky dotačního titulu a jedna byla na přání žadatele stornována. Souhrnná částka, kterou organizace požadovaly, přesáhla stanovenou alokaci programu. Dle pravidel jsme tedy v některých případech museli přistoupit ke krácení finančních prostředků. Mezi žadatele bude rozděleno 960 390 korun,“ upřesnil radní pro školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Bradáč.

Výše dotace směla v jednotlivém případě činit maximálně 200 tisíc korun. Mezi podpořenými subjekty je například spolek PROTEBE live z Hájku, jenž prostředky využije na vytvoření mobilní interaktivní dílny, která bude jezdit po regionu, a týdenní designcamp. V rámci něho se účastníci seznámí s tradiční průmyslovou výrobou, jež je pro náš kraj typická, jako je výroba skla nebo porcelánu. Finance poputují i na provoz Lesní mateřské školy Svatošky. Z dotace bude uhrazen pronájem srubu, nákup potřebného materiálu či odměny průvodcům. Podpořena budou také střediska Junáka v Chebu, Mariánských Lázních, Horním Slavkově a Karlových Varech, která prostředky využijí na nejrůznější aktivity pro děti, včetně těch rukodělných, zvelebení kluboven nebo letní tábory.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová (SLK): Venkovská turistika není jen dočasný trend

13:49 Vinklátová (SLK): Venkovská turistika není jen dočasný trend

Venkovská turistika, pobyty na rodinných farmách a agroturistika lákají stále více turistů. Také v L…