Břížďala (Piráti): Kraj podpoří letní T-CAMP pro talentované žáky

23.04.2022 12:12

V polovině července pořádá Rada dětí a mládeže kraje Vysočina v Lukách nad Jihlavou další vědecko-technický tábor pro nadané žáky 2. stupně základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií.

Břížďala (Piráti): Kraj podpoří letní T-CAMP pro talentované žáky
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

T-CAMP nabídne přibližně 20 volných míst a je příležitostí k setkání talentovaných dětí, zvyšuje jejich motivaci ke studiu technických oborů a prostřednictvím specifického programu, soutěží, odborných přednášek, exkurzí a dalších aktivit rozvíjí jejich vědomosti. 

Anketa

Zaslouží si ředitel BIS Michal Koudelka státní vyznamenání?

2%
95%
hlasovalo: 42644 lidí
„Kraj Vysočina stejně jako v minulosti přispěje na částečnou úhradu nákladů spojených s ubytováním a stravováním žáků dotací ve výši 50 000 korun. Další peníze se organizátorům podařilo získat z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy,“ přibližuje krajský radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jan Břížďala a doplňuje, že tábor je unikátní v tom, že součástí přihlášky je pro účastníky i povinný motivační dopis.

Pátý ročník T-CAMPu se uskuteční v termínu 18.–22. 7. 2022 a zázemí najde ve vzdělávacím centru ERUDITO v Lukách nad Jihlavou. Kapacita je 24 míst a přednost mají děti s bydlištěm v Kraji Vysočina s tím, že se zohledňují účasti na olympiádách nebo jiných odborných soutěžích a nominace nebo ocenění v Talentu Vysočiny. „Účast na T-Campu je skvělou příležitostí pro žáky, kteří se mají možnost v letních měsících potkat a rozvíjet svůj talent. Akce nabízí nabitý program a řadu aktivit za přírodní vědy i technické obory,“ doplnil radní Břížďala.

Na pořádání tábora se podílí také Národní pedagogický institut, který se stará o odbornou část programu. Děti se i letos mohou těšit na praktické workshopy, exkurze ianejrůznější pokusy. V průběhu týdne budou také vytvářet vlastní prezentace, které společně s postřehy a zážitky představí svým rodičům a dalším hostům poslední táborový den.

Více informací o T-CAMPu ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

zemědělství

Mluvíte o likvidaci našeho zemědělství. Ale jak vysvětlíte, že zisky zemědělců rostou? Mě přijde, že si stěžují neoprávněně. Jediný, kdo tady trpí, jsme my, a to kvůli vysokým cenám potravin. A podle mě jsou na vině i zemědělci nebo to vidíte jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Huť Liberty Ostrava byla podle dostupných informací systematicky vytunelovaná

20:07 Okamura (SPD): Huť Liberty Ostrava byla podle dostupných informací systematicky vytunelovaná

Projev na 94. schůzi Poslanecké sněmovny 27. února 2024 - návrh nazařazení mimořádného bodu s názvem…