Břížďala (Piráti): Třebíčská průmyslovka otevře v září další třídu Energetika

02.11.2022 4:33

Střední průmyslová škola Třebíč přijme od příštího školního roku více uchazečů do maturitního oboru Elektrotechnika – energetika.

Břížďala (Piráti): Třebíčská průmyslovka otevře v září další třídu Energetika
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

„Poptávka ze strany uchazečů o studium s tímto zaměřením dlouhodobě převyšuje nabídku třebíčské průmyslovky. S připravovaným projektem dostavby pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany je navýšení kapacity oboru Energetik o další třídu logickým krokem, protože naší snahou je, aby odborné školství v kraji pružně reagovalo na potřeby společnosti,“ vysvětluje krajský radní pro oblast školství Jan Břížďala. Obor Energetika, který středoškolákům nabízí Střední průmyslová škola Třebíč, patří k unikátním v celé České republice. 

Anketa

Co vy a kandidatura Andreje Babiše?

hlasovalo: 27187 lidí

Součástí udržitelného energetického managementu České republiky je výstavba nového jaderného zdroje v lokalitě Dukovany, který v budoucnu svým výkonem nahradí stávající jadernou elektrárnu. Z důvodu zajištění dostatečných kapacit odborného personálu v elektrárně navázal už před 13 lety Kraj Vysočina, společnost ČEZ a Střední průmyslová škola Třebíč úzkou spolupráci při vzdělávání budoucích energetiků. Odborníci z elektrárny v rámci výuky přednáší ve škole, žáci vykonávají pravidelnou praxi v dukovanské elektrárně a ČEZ dlouhodobě materiálně školu podporuje. „Už teď je jisté, že navýšení kapacity oboru Energetik si vyžádá určité prostorové a stavební úpravy ve škole. Chceme co nejdříve jednat s ČEZ o případném podílu na těchto investicích,“ doplnil radní Břížďala.

V současné době Kraj Vysočina pro Střední průmyslovou školu Třebíč provádí generální rekonstrukci domova mládeže. I dostatek kvalitních ubytovacích kapacit bude mít v budoucnu velký vliv na naplněnost praxí poptávaných oborů nabízených školou.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Jurečka: Povinnost začít odvádět pojistné posunujeme od 1. ledna 2025

21:03 Ministr Jurečka: Povinnost začít odvádět pojistné posunujeme od 1. ledna 2025

Projev na 94. schůzi Poslanecké sněmovny 1. března 2024 k zákonu o investičních společnostech a inve…