Břížďala (Piráti): Třebíčská průmyslovka otevře v září další třídu Energetika

02.11.2022 4:33

Střední průmyslová škola Třebíč přijme od příštího školního roku více uchazečů do maturitního oboru Elektrotechnika – energetika.

Břížďala (Piráti): Třebíčská průmyslovka otevře v září další třídu Energetika
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

„Poptávka ze strany uchazečů o studium s tímto zaměřením dlouhodobě převyšuje nabídku třebíčské průmyslovky. S připravovaným projektem dostavby pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany je navýšení kapacity oboru Energetik o další třídu logickým krokem, protože naší snahou je, aby odborné školství v kraji pružně reagovalo na potřeby společnosti,“ vysvětluje krajský radní pro oblast školství Jan Břížďala. Obor Energetika, který středoškolákům nabízí Střední průmyslová škola Třebíč, patří k unikátním v celé České republice. 

Anketa

Co vy a kandidatura Andreje Babiše?

hlasovalo: 27187 lidí

Součástí udržitelného energetického managementu České republiky je výstavba nového jaderného zdroje v lokalitě Dukovany, který v budoucnu svým výkonem nahradí stávající jadernou elektrárnu. Z důvodu zajištění dostatečných kapacit odborného personálu v elektrárně navázal už před 13 lety Kraj Vysočina, společnost ČEZ a Střední průmyslová škola Třebíč úzkou spolupráci při vzdělávání budoucích energetiků. Odborníci z elektrárny v rámci výuky přednáší ve škole, žáci vykonávají pravidelnou praxi v dukovanské elektrárně a ČEZ dlouhodobě materiálně školu podporuje. „Už teď je jisté, že navýšení kapacity oboru Energetik si vyžádá určité prostorové a stavební úpravy ve škole. Chceme co nejdříve jednat s ČEZ o případném podílu na těchto investicích,“ doplnil radní Břížďala.

V současné době Kraj Vysočina pro Střední průmyslovou školu Třebíč provádí generální rekonstrukci domova mládeže. I dostatek kvalitních ubytovacích kapacit bude mít v budoucnu velký vliv na naplněnost praxí poptávaných oborů nabízených školou.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Jan Zahradil byl položen dotaz

Proč už nekandidujete?

Bylo to vaše rozhodnutí? Já mám spíš dojem, že proto, že říkáte věci narovinu a ne vždy se vyjadřujete kladně na účet této vlády vás jednoduše odstavili, protože tato vláda jiné názory nepřipouští.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Novák (ANO): Proč jste nezařadili kratom na seznam zakázaných látek?

21:03 Novák (ANO): Proč jste nezařadili kratom na seznam zakázaných látek?

Projev na 94. schůzi Poslanecké sněmovny 27. února 2024 - návrh na zařazení bodu Informace ministra …