ČSSD České Budějovice: K povolební situaci v Českých Budějovicích

30.10.2014 9:58

MěVV považuje za nutné sdělit veřejnosti skutečnosti s posledních jednání s hnutím ANO 2011 o povolební spolupráci. K této informaci nás motivuje skutečnost, že prostřednictvím medií byla veřejnost informována, že ČSSD požaduje 5 členů rady a primátora a tato okolnost byla důvodem, že hnutí ANO odmítlo povolební spolupráci s ČSSD.

ČSSD České Budějovice: K povolební situaci v Českých Budějovicích
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

K tomu uvádíme: je skutečností,  že ČSSD a ANO vedlo řadu jednání, z nichž vyplývalo, že koalice těchto dvou subjektů je možná a oba subjekty jsou ochotny vzájemně spolupracovat. Poslední jednání obou nejsilnějších subjektů proběhlo v pátek 24.10. 2014. V rámci tohoto jednání byli zástupci ČSSD překvapeni novými návrhy ze strany hnutí ANO. S ohledem na tuto skutečnost zástupci ČSSD požádali o časovou prodlevu na projednání těchto nových návrhů. Návrhy hnutí ANO byly přibližně během jedné hodiny zástupci ČSSD akceptovány. Hnutí ANO se zástupci ČSSD dále odmítlo jednat a tentýž večer hnutí ANO uskutečnilo jednání o povolební spolupráci s OPB, TOP 09 a KDU-ČSL.

Po seznámení s tím, že došlo mezi těmito subjekty k předběžné dohodě o vytvoření koalice, uskutečnila ČSSD písemnou nabídku hnutí ANO 6-3-2, která byla dne 28.10. doručena hnutí ANO. Z toho hnutí ANO šest radních včetně primátora, tři radní ČSSD a dva radní KDU-ČSL. Tuto nabídku ČSSD v Českých Budějovicích uskutečnila proto, aby zabránila vzniku koalice  ANO, OPB, TOP 09 a KDU-ČSL, která pro město České Budějovice dle názoru ČSSD nebude přínosem. Tato nabídka ze strany ČSSD pro utvoření koalice s hnutím ANO a KDÚ-ČSL stále trvá.  Z výše uvedeného je zřejmé, že zájmem ČSSD bylo a stále je utvoření funkční koalice bez ohledu na počtu členů rady města za ČSSD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČSSD

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Odmítáme protiústavní diskriminaci neočkovaných

12:45 Okamura (SPD): Odmítáme protiústavní diskriminaci neočkovaných

Komentář na facebookovém profilu k vládním opatřením proti koronaviru