ČSSD: Před pár dny uplynuly dva roky od voleb a je co slavit

29.10.2019 7:32 | Zprávy
autor: PV

Bilancování úspěchů na facebookovém profilu, jichž strana dosáhla od voleb

ČSSD: Před pár dny uplynuly dva roky od voleb a je co slavit
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

Máme za sebou dva roky úspěšné práce. Slíbili jsme, že budeme tlačit celou Sněmovnu, a hlavně vládu doleva. Že zlepšíme postavení pracujících pokřivené pravicovými experimenty. Posuďte sami, co se nám podařilo!

V čem jsme lepší než Švýcarsko, Finsko, Austrálie nebo Německo? Jsme šestou nejbezpečnější zemí v Evropě a desátou nejbezpečnější na světě! Tak Českou republiku ohodnotil britský Institut pro hospodářství a mír (IEP), který sleduje 163 zemí světa. A náš Jan Hamáček tvrdě pracuje na tom, aby to tak zůstalo. Potřebujeme perfektní ochranu hranic, skvěle vycvičenou a dobře vybavenou policii i hasičský sbor. Proto Jan Hamáček tvrdě stál za navýšení platů policistům a hasičům, kteří každý den nasazují vlastní životy za ochranu nás všech. Ale zlepšovat situaci doma nestačí. Potřebujeme držet problémy co nejdál od našich hranic. Proto spolupracujeme s policisty na Balkáně a v mnoha dalších zemích. Zodpovědné udržování pořádku doma, podpora mírových procesů v cizině, ale také zlepšování služeb České pošty a digitalizace státní správy - to jsou jen střípky z toho, co se za uplynulé dva roky našemu předsedovi a ministrovi vnitra podařilo.

Co jsme udělali pro lepší postavení pracujících a všech, kteří se potřebují spolehnout na stát? Největší úspěch je určitě obnovené proplácení prvních tří dnů nemoci, zrušení karenční doby. Největší podraz pravice na pracující jsme smetli v červenci. A tím rozhodně nekončíme! Ministryně Jana Maláčová ve vládě dál bude hájit zájmy těch, kdo poctivě pracovali a teď se na oplátku spoléhají na stát. Prosadili jsme rekordní zvýšení důchodů, více peněz pro rodiče i vyšší minimální mzdu!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

7:16 Musílek (CzP): Demokracie je v naší zemi ve vážném ohrožení

Náhlý boj o prezidentské pravomoci je pouze pokusem o využití momentálního rozložení sil po volbách …