ČSSD: Shrnutí, jak je to s tendrem na testy pro české školáky

22.02.2021 9:00

Všichni chceme, aby se děti vrátily do škol co nejdříve. Premiér Babiš pověřil úkolem otevřít školy od 1. března 2021 ministra vnitra Jana Hamáčka. Všichni se shodují, že se děti musí pravidelně testovat. Nikdo z ministrů hnutí ANO ani podřízených organizací ale neměl odvahu ani chuť dělat jakékoliv výběrové řízení. Vláda svěřila úkol nákupu testů pro děti Ministerstvu vnitra.

ČSSD: Shrnutí, jak je to s tendrem na testy pro české školáky
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD
reklama

Ministerstvo zdravotnictví, vedené hnutím ANO, mělo za úkol dodat seznam POSOUZENÝCH firem a dodavatelů, kteří mají být osloveni. Ministerstvo vnitra tento seznam vzalo, prověřilo výhodnost nabídek, oslovilo uvedené výrobce a vybralo vítěznou firmu.

Česká republika by tak měla nakoupit stejné testy, jaké se používají v Rakousku. Cena testů je stejná, jako v Rakousku. Následně premiér  přichází s kritikou, že výběrové řízení má být zrušeno, protože vybraná firma ze seznamu dodaného "jeho" ministrem je údajně špatná. Pokud vláda, kde má hnutí ANO většinu, neschválí výběrové řízení, děti se od 1. března 2021 do škol určitě nevrátí.

Tak takhle to je. A až si dnes v médiích o ČSSD zase budete číst, tak byste měli vědět, že chyba je asi někde jinde... Buď tu budou někteří jedinci i nadále rozvíjet politické hry, nebo si konečně uvědomíme závažnost situace!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Scheinherr (Praha sobě): Městská železnice má v Praze stále co dohánět

12:45 Scheinherr (Praha sobě): Městská železnice má v Praze stále co dohánět

K první městské železniční lince S49 přibude další vlaková linka S61, která rychle propojí jednotliv…