ČSSD představila priority k jednání o vládě, rozhodlo o nich přes 100 tisíc lidí

06.10.2021 6:37 | Tisková zpráva

Sociální demokraté v Poslanecké sněmovně představili hlavní povolební priority, které budou prosazovat do vládního prohlášení v případě vyjednávání o účasti v budoucí Vládě České republiky.

ČSSD představila priority k jednání o vládě, rozhodlo o nich přes 100 tisíc lidí
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Pět hlavních priorit určili ve svém hlasování sami občané, které k tomu představitelé ČSSD vyzvali při zahájení volební kampaně 22. srpna 2021 v Lidovém domě.  Široká veřejnost mohla na webu ČSSD vybírat z celkem 15 programových bodů. Online hlasování se zúčastnilo celkem 106 392 lidí.

Podle výsledků hlasování se potvrdilo se, že jedním z hlavních témat pro občany je dostupné bydlení. ČSSD už v tomto volebním období připravila a předložila zákon o veřejně prospěšných bytových společnostech, který má za cíl mimo jiné snížit cenu bytů až o 30 %. Žádná ze sněmovních stran zákon však nechtěla projednat.

„Zatímco ČSSD chce stavět dostupné obecní byty, koalice SPOLU v čele s ODS chce akorát lepší podmínky pro developery. A to je to, co nás odlišuje. ČSSD chce byty dostupné pro lidi, ODS chce byty dostupné pro ruské spekulanty, kteří skupují byty a nechávají je prázdné. Volná ruka trhu prostě v tomto selhává,“ řekl předseda ČSSD Jan Hamáček.

Vedle problematiky bydlení se na dalších příčkách hlavních priorit ČSSD umístila také další aktuální témata. Například požadavek na navýšení platů pracovníků v sociálních službách o 10 % ročně, odmítnutí privatizace ve zdravotnictví nebo snížení DPH na potraviny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Brzy budeme mít víc generálů než vojáků

10:21 Mašek (ANO): Brzy budeme mít víc generálů než vojáků

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na povýšení Karla Řehky a Michala Koudelky