Cabicar (TOP 09): Kraj do svých nemocnic nakoupí nové servery pro jednotný informační systém

25.02.2020 4:33 | Zprávy
autor: PV

Projekt jednotného nemocničního informačního systému pokračuje další fází. Radní schválili zahájení zadávacího řízení na pořízení a zapojení serverů a datových úložišť a také zajištění jejich servisu. Předpokládaná hodnota této veřejné zakázky je 70,6 milionu s DPH.

Cabicar (TOP 09): Kraj do svých nemocnic nakoupí nové servery pro jednotný informační systém
Foto: TOP 09
Popisek: Aleš Cabicar

„Nový informační systém výrazně zrychlí a zkvalitní komunikaci, zpracování a vyhodnocování dat krajských zdravotnických zařízení, zároveň se tak zjednoduší obsluha a zlevní provoz i údržba. Toto je cesta, jak našim pacientům zkvalitnit péči a personálu usnadnit práci,“říká náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Královéhradecký kraj během loňského roku vybral společnost ICZ, která dodá software nemocničního informačního systému, a to včetně servisní podpory, za 36 milionů korun včetně DPH.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Proč jste kývl na nabídku být ministr?

A nebudete jen loutkou Turka? Na mě to i z vašeho vyjádření tak trochu působí. Nic ve zlém, jsem rád, že se tato taškařice o jmenování ministra vyřeší.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Prošlo by to stejně tak i českému občanovi, nebo by šel sedět?

16:04 Rajchl (PRO): Prošlo by to stejně tak i českému občanovi, nebo by šel sedět?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k pěti případům odhalení podvodů s dávkami ze strany …