Cabicar (TOP 09): Soutěž na revitalizaci vjezdu do jičínské nemocnice vyhlášena, k vrátnici přibude lékárna

30. 5. 2018 22:09

Rada Královéhradeckého kraje kraje schválila vypsání veřejné zakázky na obnovu vrátnice Oblastní nemocnice Jičín za více jak 25 milionů korun. Opravená budova bude sloužit nadále jako vrátnice, nově ale poskytne i prostory pro lékárnu.

Cabicar (TOP 09): Soutěž na revitalizaci vjezdu do jičínské nemocnice vyhlášena, k vrátnici přibude lékárna
Foto: TOP 09
Popisek: Aleš Cabicar
reklama

„Stav objektu u vjezdu do areálu jičínské nemocnice již nevyhovuje provozním požadavkům. Rozhodli jsme se proto realizovat investici na jeho obnovu, která zlepší jednak průjezdnost hlavní brány, jednak komfort pacientů a návštěvníků nemocnice. Zrekonstruovaný objekt totiž nově obsadí i lékárna, která se aktuálně v nemocničním areálu nenachází,“ informoval náměstek hejtmana Aleš Cabicar odpovědný za zdravotnictví.

V první fázi dojde k demolici stávající budovy a současně k vybudování provizorní vrátnice. Následovat budou samotné stavební práce, kdy v místě staré budovy vznikne nový objekt. Lékárna bude mít dva výdeje – jeden pro nemocnici a jeden pro veřejnost, který bude umístěn blíže k vrátnici a bude přístupný jak z areálu nemocnice, tak z ulice.

„Současný vstup do nemocnice včetně vrátnice představuje éru sedmdesátých let minulého století a je funkčně naprosto nevyhovující. Vítáme proto souhlasné stanovisko kraje k dlouho připravované výstavbě nového vjezdu s lékárnou, díky kterému se zlepší distribuce léků pro jednotlivá oddělení a umožní pacientům rychlejší a jednodušší dostupnost léků,“ uvedl předseda představenstva Oblastní nemocnice Jičín Tomáš Sláma.

Projektová dokumentace navíc počítá i s rozšířením průjezdu, který není dostatečně široký pro průjezd hasičských a sanitních vozů. Kromě toho je v plánu i úprava zadního vjezdu areálu pro rychlý příjezd požárních vozidel. Úprav se dočká i zděné oplocení, ke kterému vrátnice přiléhá.

Nejvýše přípustnou hodnotu veřejné zakázky kraj stanovil na 25,6 milionu korun bez DPH. Nyní kraj vypíše veřejnou soutěž, jejíž vítěz bude mít poté 12 měsíců na realizaci díla. Hotovo by v nejlepším případě mohlo být na podzim roku 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sehnal (APB): Vyšetřování okolo polní nemocnice v Letňanech se našich firem netýká

12:25 Sehnal (APB): Vyšetřování okolo polní nemocnice v Letňanech se našich firem netýká

Mám informace ze spolehlivých zdrojů, že Policie ČR prověřuje vedení Nemocnice Na Bulovce ve spojito…