Cabicar (TOP 09): Zdravotnický materiál je podmínkou kvalitní první pomoci

15.11.2018 5:36

Rada Královéhradeckého kraje doporučila zastupitelům ke schválení poskytnutí dotace Horské službě ČR na zakoupení nového vybavení. Záchranáři za téměř 1,1 milionu korun pořídí například zdravotnický materiál, svozné saně či defibrilátory.

Cabicar (TOP 09): Zdravotnický materiál je podmínkou kvalitní první pomoci
Foto: TOP 09
Popisek: Aleš Cabicar
reklama

„Tímto krokem posouváme opět o stupeň výš akceschopnost horské služby, jejíž pomoc je v každé nouzové situaci nezastupitelná. Naši záchranáři hodnotí spolupráci s horskou službou jako účelnou a efektivní. Od ledna do října letošního roku předala ZZS KHK horské službě výzvu k vyřešení 312 událostí v Krkonoších a 52 událostí v Orlických horách,“ uvedl náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Horská služba ČR požádala na dovybavení pro rok 2019 o částku 1 090 513 korun. Za tyto peníze nakoupí prostředky a materiál potřebný pro výkon své hlavní činnosti – to je záchrana zdraví a životů obyvatel a návštěvníků horských oblastí v Krkonoších a Orlických horách. Dotace bude využita na pořízení automatizovaných externích defibrilátorů (AED), svozných saní, GPS přístrojů, vyhledávacích světel či zdravotnického, obvazového a fixačního materiálu, jako jsou například vakuové dlahy nebo krční límce.

Horská služba ČR, o.p.s. provozuje v Krkonoších a Orlických horách 15 stanic a 9 služeben. Na plnění záchranářské a prevenční činnosti se podílí 24 stálých zaměstnanců, 21 sezónních zaměstnanců a 140 dobrovolných členů horské služby.

„Pro poskytování odborné první pomoci musí být zasahující záchranáři vybaveni nezbytným technickým zařízením pro dopravu, komunikaci, vyhledávání, ošetřování a transport. Vybavení zdravotnickým materiálem je taktéž podmínkou pro kvalitní poskytování odborné první pomoci,“ dodal Aleš Cabicar.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Balcarová (Piráti): Česko zaostává ve snižování odpadů, ochraně klimatu či v rozvoji zdravotnictví

20:59 Balcarová (Piráti): Česko zaostává ve snižování odpadů, ochraně klimatu či v rozvoji zdravotnictví

Komentář Dany Balcarové