Cabicar (TOP 09): Zrekonstruovaný vjezd jičínské nemocnice počítá i s lékárnou

24. 3. 2019 22:34

Královéhradecký kraj podruhé vyhlásil veřejnou zakázku na zhotovitele stavebních prací pro vybudování vrátnice a lékárny v areálu jičínské nemocnice. Nejvýše přípustnou cenu veřejné zakázky kraj stanovil na 36,3 milionu korun bez DPH.

Cabicar (TOP 09): Zrekonstruovaný vjezd jičínské nemocnice počítá i s lékárnou
Foto: TOP 09
Popisek: Aleš Cabicar

„Stav objektu u vjezdu do areálu jičínské nemocnice dlouhodobě nevyhovuje provozním požadavkům. Jeho obnova zlepší průjezdnost hlavní brány, ale hlavně zvýší komfort pacientů a návštěvníků nemocnice. Zrekonstruovaný objekt totiž počítá i s lékárnou, která se aktuálně v nemocničním areálu nenachází,“ informoval náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

V první fázi dojde k demolici stávající budovy a současně k vybudování provizorní vrátnice. Následovat budou samotné stavební práce, kdy v místě staré budovy vznikne nový objekt. Lékárna bude mít dvě výdejní místa – jedno pro nemocnici a jedno pro veřejnost, které bude blíže k vrátnici a bude přístupné jak z areálu nemocnice, tak z ulice.

Projektová dokumentace počítá s rozšířením průjezdu, který není dostatečně široký pro hasičské a sanitní vozy. Kromě toho je v plánu i úprava zadního vjezdu do areálu pro rychlý příjezd požárních vozidel. Úprav se dočká i zděné oplocení, ke kterému vrátnice přiléhá.

„Nově došlo k navýšení maximální ceny pro nabídky, která je 36,3 milionu korun bez DPH. Dodavatelé mohou podávat nabídky do 15. dubna letošního roku,“ doplnil radní pro investice a majetek Václav Řehoř.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS: Občané ČR nesmí platit za podnikání premiéra Babiše, víme, jak na to dohlédnout

22:56 ODS: Občané ČR nesmí platit za podnikání premiéra Babiše, víme, jak na to dohlédnout

ODS trvá na tom, že podnikání premiéra nesmí zaplatit občané ČR z vlastních kapes. Předseda strany P…