Celý (KDU-ČSL): Vyškov se dočká kvalitního venkovního sportoviště

22.02.2016 22:00

Obnovu podpořil kraj částkou 5 milionů korun.

Celý (KDU-ČSL): Vyškov se dočká kvalitního venkovního sportoviště
Foto: kdu.cz
Popisek: Roman Celý, KDU-ČSL

Orel jednota Vyškov vlastní víceúčelové hřiště od roku 1990, využívá ho téměř 700 žáků největší ZŠ Nádražní 5 ve Vyškově, která je v jeho těsné blízkosti. Cestu ke sportu si tu ale najdou i další dětští sportovci: atleti, fotbalisté, volejbalisté, basketbalisté a další.

„Činnost Orla jednoty Vyškov je zaměřena zejména na organizovanou i neorganizovanou mládež od 4 do 15 let. K dnešnímu dni registrujeme 547 členů. Poskytujeme zázemí několika sportovním klubům, organizacím zaměřeným na tělesně postižené, seniorským a prorodinným aktivitám, neziskovým organizacím. Areál vlastníme od roku 1990, poslední investici do něj jsme provedli o pět let později a po více jak dvaceti letech potřebuje celkovou a nákladnou rekonstrukci,“ uvedl Jaromír Zbořil, starosta Orla jednoty Vyškov.

V areálu se mimo jiná sportoviště nachází i běžecká dráha a víceúčelové hřiště, jejichž současný stav je velmi špatný. Rekonstruovat se bude atletický ovál-tartan a vnitřní povrch hřiště, zároveň se provede odvodnění celého areálu.

„Já osobně to hřiště velmi dobře znám a vím, jak hodně a mohu říct i nepřetržitě, je využíváno. Z krajské kasy na rekonstrukci půjde 5 mil. korun, zbývajících 500 tisíc korun si dodá Orel. Nic nebrání tomu, aby se v příštích měsících započalo s pracemi. Ideální by bylo, aby v následujícím školním roce již bylo dětem plně k dispozici,“uzavřel Roman Celý, náměstek hetmana JMK.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Okleštěk: Vzdělání patří mezi pilíře každé společnosti

20:43 Hejtman Okleštěk: Vzdělání patří mezi pilíře každé společnosti

Kraj podpoří pobyty studentů v zahraničí.