Čepelková (KDU-ČSL): V minulých volbách jsme neuspěli, dnes je ale situace jiná

14.08.2014 18:30 | Zprávy
autor: kdu.cz

Lidovci postavili kandidátku ze samých žen.

Čepelková (KDU-ČSL): V minulých volbách jsme neuspěli, dnes je ale situace jiná
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Komunální volby se blíží a politické strany se snaží zaujmout voliče zejména kvalitními a zajímavými kandidátkami, k těm bezesporu nejzajímavějším bude v letošních volbách patřit lidovecká kandidátka v Týništi nad Orlicí, která je výlučně složená z něžného pohlaví.

„V minulých volbách jsme neuspěli, ale dnes je situace jiná. Určitý posun směrem dopředu vnímám především v našich předvolebních přípravách. Tyto přípravy pochopitelně nezačaly teprve nyní, ve skutečnosti jde o dlouhodobou práci, z níž také vzešla myšlenka oslovit v našem okolí aktivní ženy, které by se chtěly zapojit,“  konstatuje Veronika Čepelková, vedoucí centra pro seniory a lídryně kandidátky. „Ačkoli je kandidátka složená ze samých žen, volební strategie nestojí jen na ženách, ale i na programu, který občanům ještě představíme,“  doplňuje Čepelková, která v posledních sněmovních volbách získala přes tisíc preferenčních hlasů.

„Nechceme být genderově nekorektní, chceme zaujmout a zvítězit,“ říká dvojka kandidátky, studentka práv a bývalá místopředsedkyně Mladých křesťanských demokratů Tereza Otavová a dodává: „Přesvědčit 17 žen, že to má smysl, byl skutečně nadlidský výkon, přesto se to podařilo a nyní nabízíme voličům v Týništi vysokoškolačky, pracující i důchodkyně, každá má do veřejného dění co říci – jsem na to pyšná!“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…