Černochová (ODS): Armáda se stává holkou pro všechno

06.09.2020 6:32

Komentář na facebookovém profilu k dohodě Armády ČR s Vojenskými lesy a statky na pomoci při výsadbě lesů

Černochová (ODS): Armáda se stává holkou pro všechno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Černochová

Tak nám vojáci budou "dobrovolně" vysazovat lesy. Dohodlo se na tom velení armády s vedením Vojenských lesů a statků. Pominu to, že shora organizované brigády vyvolávají prapodivné reminiscence (asi přirozeněji by působilo, kdyby se domluvily jednotlivé jednotky nebo skupiny dobrovolníků a o víkendu se sebraly a šly sázet stromy, jak už to ostatně například delší dobu dělají s dobrovolníky Lesy ČR).

Více mě trápí, že tato brigáda podtrhuje dojem z posledních měsíců, kdy se armáda stává holkou pro všechno. Zachraňuje ministerstvo zdravotnictví a ministra chaosu Vojtěcha s chytrou karanténou, vojáci mají tvořit většinu speciálních volebních komisí, odebírají vzorky, pomáhají v rozličných ústavech a zařízeních, hlídají hranice a tak dále. Přitom armáda má přibližně 25 tisíc lidí se vším všudy, je nasazená v zahraničí, musí cvičit a ne se neustále rozptylovat milionem různých drobných úkolů tady a tam, aby vyhověla tomu, či onomu.

Armádu máme primárně na obranu země a jejích zahraničně-politických zájmů. Na to se má připravovat, ne suplovat Greenpeace. S nadsázkou, ale k zamyšlení: jen aby - až nedostatek financí dolehne i na tuto vládu, která se stále tváří, že má nekonečný měšec peněz - armáda místo nových BVP nedostala motyčky a sazenice, protože to je přeci pro záchranu naší planety důležitější...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Doufám, že nás s Čínou nečeká další deja vu...

22:02 Niedermayer (TOP 09): Doufám, že nás s Čínou nečeká další deja vu...

Komentář na facebookovém profilu k některým obchodním strategiím Číny.