Černochová (ODS): Nemíním uhnout ani o milimetr

23.12.2020 18:46

Komentář na facebookovém profilu k podepsání dvou zákonů o zbraní prezidentem Milošem Zemanem

Černochová (ODS): Nemíním uhnout ani o milimetr
Foto: osobní archiv
Popisek: Jana Černochová
reklama

Roky práce, nesčetně hodin vyjednávání a stálo to za to! Udělali jsme pro zmírnění dopadů směrnice opravdu maximum možného a přidali i nějaký ten bonus.

Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pondělí oba zákony – novelu zákona o zbraních i nový zákon o nakládání se zbraněmi v některých případech ovlivňujících vnitřní pořádek nebo bezpečnost České republiky. Účinnost zákonů můžete očekávat patnáctým dnem po vyhlášení ve sbírce zákonů.

Děkuji všem, kteří se na nové legislativě podíleli. Bez vašich odborných podnětů, postřehů a připomínek by to prostě nešlo. Podařilo se nám tak společně vytvořit mj. možnost zavedení systému nových programů střelecké přípravy a mnoho dobrého pro střeleckou komunitu i de facto brannost obyvatelstva. Stát a občan si musejí důvěřovat a spolupracovat.

Doufám, že jsem vás opakovaně přesvědčila, že v otázkách obrany a bezpečnosti, v otázkách, jako jsou modernizace armády, rozvoj záloh i brannosti obyvatel nebo ochrana práv legálních střelců, nemíním uhnout ani o milimetr. V tom se nic nezmění ani v budoucnu. Nadále budu stát na straně legálních držitelů zbraní a děkuji za podporu všem, pro které je obhajoba legální držby zbraní také principiální záležitostí ochrany svobody, jako pro mě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolóra): ČT? Rakety, Palestinci, Židé a Pekarová

14:15 Štěpánek (Trikolóra): ČT? Rakety, Palestinci, Židé a Pekarová

Je to jasné jako facka. Kdyby Palestinci nepálili rakety na Izrael, nebyly by ani žádné izraelské od…