Černochová (ODS): Neřešme tady pořád nějakou rovnost pohlaví

11.09.2019 22:27

Projev na 34. schůzi Poslanecké sněmovny 11. září k Vládnímu návrhu zákona o výběru osob do řídících a dozorčích orgánů právnických osob s majetkovou účastí státu (nominační zákon) /sněmovní tisk 220/ - druhé čtení

Černochová (ODS): Neřešme tady pořád nějakou rovnost pohlaví
Foto: osobní archiv
Popisek: Jana Černochová
reklama

Děkuji, pane místopředsedo. Ne, chtěla jsem mlčet, ale nemůžu. Chtěla bych reagovat na paní kolegyni Válkovou, která snad to mohu prozradit, bydlí na Praze 2. Před ní stojí její starostka, která nosí šaty. Jsem předsedkyní výboru pro obranu. To si také myslím, že není úplně standardní postavení ve společnosti.

Já se skutečně paní kolegyně prostřednictvím pana místopředsedy necítím v této Sněmovně nijak diskriminována. Naopak. Musím poděkovat kolegům z výboru pro obranu, že jsou velkými gentlemany. Ano. I kolegové z výboru pro bezpečnost jsou gentlemany, kde také sedím. A u mě to spíš vyvolává úsměv na tváři.

Protože víte, paní kolegyně Válková, vy jste mohli mít dokonce ministryni obrany. A vy jste jí měli, mohli jsme se tam sejít jako dvě ženy, dvě silné ženy, jedna předsedkyně výboru, jedna ministryně obrany. Vy jste si ji sami odvolali a navrhli jste někoho jinýho. Já to nehodnotím. Já tím jenom dávám najevo to, že ono se to hezky poslouchá ta silná slova o tom, jak mají být ženy podporovány. Já jsem ta poslední, která by nechtěla podporovat ostatní ženy.

Na druhou stranu prosím zkuste se podívat na kandidátní listiny a na výsledek voleb. Kolik žen vykroužkovali muži. Proboha nechme i v tomto té společnosti na výběr. Já se necítím diskriminována, necítím se ani chytřejší, ani hloupější, protože jsem žena. Prostě neřešme tady pořád nějakou rovnost pohlaví. Jsme směšní. (Potlesk napříč sálem.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Větší nezávislost pro Ústavní soud, NKÚ i ČNB

16:30 Senátor Hraba: Větší nezávislost pro Ústavní soud, NKÚ i ČNB

V současnosti nemohou poslanci horní komoru přehlasovat pouze ve dvou případech: při změně Ústavy a …