Černý (ODS): Nepříznivá finanční situace nemocnic Kraje Vysočina přetrvává

17.05.2015 21:11

Zastupitelé kraje schválili kontokorentní úvěr ve výši 30 milionů korun pro nemocnici Třebíč. Úvěr ve stejné výši potřebuje i nemocnice v Pelhřimově. Nemocnice v Novém Městě na Moravě a Havlíčkově Brodě pak mají úvěr dokonce ve výši 35 milionů korun.

Černý (ODS): Nepříznivá finanční situace nemocnic Kraje Vysočina přetrvává
Foto: red
Popisek: Logo ODS

„Nepříznivá finanční situace nemocnic přetrvává“ je doslovná citace z materiálu předloženého radou kraje na jednání zastupitelstva. Hejtman Jiří Běhounek (nezávislý za ČSSD ) konstatoval, že je to pozůstatek z doby, kdy bylo špatně nastavené státní financování našich nemocnic.

V následné diskusi Radek Černý (ODS) žádal vysvětlení, proč se špatná finanční situace našich nemocnic za vlády ČSSD nezměnila. Pan hejtman Běhounek přiznal, že mu důvody nejsou známé. Zastupitel Radek Černý mu nabídl jednu z více možných příčin a tou je zrušení regulačních poplatků. Avizované navýšení úhrad od zdravotních pojišťoven sotva pokryje výpadek tohoto příjmu nemocnic a na vládou nařízené zvýšení mezd pracovníků ve zdravotnictví nejsou zdroje.

S názorem pana hejtmana, že poplatky neměly žádný vliv na regulaci spotřeby zdravotní péče, opoziční zastupitel Radek Černý nesouhlasí. „Z každodenní praxe a komunikace se zdravotníky jsem s nimi v názorové shodě, že se to v provozu našich nemocnic významně projevilo. Doslova kritická situace je na bezplatných lůžkách léčeben dlouhodobě nemocných. Existují nejen dojmy, ale i exaktní statistická data, která prokazují, že se po zrušení hospitalizačního poplatku za hotelové služby všeobecně prodloužila průměrná doba hospitalizace a tvrzení, že to spolu nesouvisí, zásadně odmítám“, reagoval na výrok hejtmana Radek Černý.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Jaké jsou důvody pro zvýšení věkové hranice odchodu do penze ?

Jaké jsou důvody pro změny odchodu do penze našich občanů v 68 letech,když v žádném evropském státě není hranice odchodu do penze tak vysoká, přičemž spousta zemí je na tom ekonomicky podstatně hůře ? Nejde ze strany KDU-ČSL o další asociální opatření ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

18:02 Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

Vláda se snaží prosadit zásadní změnu čtyř zákonů v oblasti obrany schválením Sněmovnou už v prvním …