Červíček (ODS): Na přípravě stavby nového mostu ve Svinarech se intenzivně pracuje

03.08.2017 10:21

Královéhradecký kraj intenzivně pracuje na tom, aby na jaře příštího roku mohla začít stavba nového mostu v hradecké části Svinary. Ta má již několik měsíců výrazně zhoršené spojení se zbytkem krajského města, protože dosluhující most uzavřel kvůli havarijnímu stavu statik. Důsledkem toho bylo také nutné odložit plánovanou rekonstrukci průtahu Malšovou Lhotou.

Červíček (ODS): Na přípravě stavby nového mostu ve Svinarech se intenzivně pracuje
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Kandidát na hejtmana v Královéhradeckém kraji Martin Červíček (ODS)

Na magistrát města Hradec Králové už byly doloženy všechny chybějící doklady k územnímu řízení, včetně Plánovací smlouvy mezi městem Hradec Králové a Královéhradeckým krajem a také povolení demolice stávajícího mostu, který byl postaven v roce 1907. V následujících týdnech bude probíhat územní řízení.

„V současnosti se zpracovává dokumentace pro stavební povolení a pro provádění stavby. Výběrové řízení na zhotovitele nového mostu bychom rádi vyhlásili začátkem letošního října,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Červíček, který je odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

V jarních měsících příštího roku by si pak mohla staveniště převzít vítězná firma. Doba výstavby je odhadována na jeden rok. Po tuto dobu bude chodcům k dispozici provizorní lávka.

Nový most by měl podle návrhu mít šířku vozovky 7 metrů a jednostranný chodník o šířce 2,5 metru. Náklady na jeho stavbu byly odhadnuty na 35 milionů korun.

„Pokud by z jakéhokoliv důvodu nebylo možné začít stavět na jaře příštího roku, přistoupíme v první polovině roku 2018 k výstavbě mostního provizoria. Vjezd na něj by byl umožněn osobním automobilům, autobusům a nákladním vozidlům s hmotností do šesti tun. Toto opatření ale považuji za krajní řešení a budu usilovat o to, aby v nejbližším možném termínu začala stavba plnohodnotné mostní konstrukce,“ dodal náměstek Martin Červíček.

Jakmile bude nový most zprovozněn, bude možné přistoupit k plánované rekonstrukci průtahu Malšovou Lhotou. Letos tak kraj opraví jiný úsek silnice Hradec Králové – Malšova Lhota, a to zbylou část Úprkovi ulice v Malšovicích. Tato stavba bude zahájena v pondělí 7. 8., její dokončení je plánováno na říjen 2017.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chalupa: Domácí obranný průmysl jsme si zlikvidovali sami

4:33 Chalupa: Domácí obranný průmysl jsme si zlikvidovali sami

Komentář na facebookovém profilu k vyzbrojování armády