Červíček (ODS): Nechceme sankcionovat obce a města

22. 8. 2017 16:36

Rada Královéhradeckého kraje na své červnové schůzi odsouhlasila záměr změny systému zpoplatnění zvláštního užívání silnic, silničních pozemků a pozemků v majetku Královéhradeckého kraje. Na jeho základě Správa silnic vypracovala konkrétní postup pro uzavírání smluv v těchto případech. Podle něj bude na místo poplatků vybírána vratná kauce.

Červíček (ODS): Nechceme sankcionovat obce a města
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Kandidát na hejtmana v Královéhradeckém kraji Martin Červíček (ODS)
reklama

„Naším cílem rozhodně není sankcionovat obce a města za to, že se pouštějí do investičních aktivit, které se nějakým způsobem dotýkají krajského majetku. Pokud po uložení inženýrských sítí pod povrch krajské komunikace uvedou tuto silnici do původního stavu, složenou částku jim postupně vrátíme v plné výši,“ říká první náměstek hejtmana Martin Červíček, který je odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

Toto opatření je cíleno na města, obce, dobrovolné svazky obcí, jejich příspěvkové organizace a za určitých podmínek i obchodní společnosti provozující vodovody a kanalizace. Částku, kterou budou muset složit, určí podle konkrétních podmínek Správa silnic Královéhradeckého kraje (SS KHK).

Po splnění smluvních podmínek a po převzetí silničního pozemku bude 50 % této částky vráceno zpět na účet investora. Zbývajících 50 % vratné kauce bude vráceno po uplynutí záruční lhůty uvedené ve smlouvě a odstranění případných závad. V případě, kdy smluvní podmínky nebudou investorem splněny, nebude kauce vrácena a SS KHK ji zúčtuje jako náhradu za zvláštní užití.

Tyto změny začnou platit 1. října 2017.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Výsledky digitalizace státu jsou tristní

7:35 Skopeček (ODS): Výsledky digitalizace státu jsou tristní

Komentář na facebookovém profilu ke konferenci Digitální Česko