Červinka (ODS): Pojďme hledat využití pro dnes již bývalý objekt Oblastní galerie

22. 2. 2014 11:09

Ve středu 26. února se slavnostně otevřou nové prostory liberecké Oblastní galerie v bývalých Lázních Františka Josefa I.

Červinka (ODS): Pojďme hledat využití pro dnes již bývalý objekt Oblastní galerie
Foto: ODS
Popisek: Ing. Ondřej Červinka
reklama

Je jistě dobře, že tato nádherná budova dostala důstojnou náplň a liberecká galerie má konečně adekvátní prostory pro vystavení jejích cenných sbírek, včetně kvalitního zázemí v podobě moderního depozitáře. Ovšem vyřešení jednoho problému s sebou přineslo problém nový. Oblastní galerie se přestěhovala z prostor, které už pro ni nebyly vyhovující, z prostor Liebigova zámečku a nyní je opět na městě, do jehož majetku tento krásný objekt  přejde, aby pro něj našlo náplň a opět aby prošel nezbytnou rekonstrukcí, kterou nepochybně potřebuje a kterou si nepochybně zaslouží.

Měli bychom co nejdříve začít diskutovat o tom, co zde bude a já k této diskuzi vyzývám. Jedním z možných nápadů, se kterým přišel ředitel městského Komunitního střediska Kontakt Michael Dufek je to, co jsem si sám pro nazval  Městským domem setkávání. Z bývalé galerie by se mohlo stát místo setkávání všech generací, zázemí pro neziskové organizace, občanské iniciativy a spolky, včetně kluboven, vznikl by zde sál pro kulturní a relaxační aktivity a „nový“ centrální klub seniorů pracující na principu nízkoprahového centra. Kromě toho by zde vzniklo i minimuzeum věnované rodině Liebigů. Zároveň by zůstal zachován kulturně společenský význam tohoto místa. V tomto ohledu se nabízí i využití přilehlých zahrad a komplexní řešení souvisejícího veřejného prostoru.

Je to v každém případě nápad, který stojí za úvahu, je první konkrétní, navíc má i velký potenciál z hlediska získání případných dotací z evropských fondů.

Pojďme tento nápad rozvíjet, přicházejme s dalšími, ale v každém případě pojďme pro Liebigův zámeček najít důstojné využití a to co nejdříve. Měli bychom zvážit všechny kvalitní nápady a měli bychom zvážit i veškerá ekonomická hlediska takového projektu, veškeré jeho přínosy a případné nedostatky a pojďme hledat zdroje na realizaci smysluplného projektu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ODS
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek (TOP 09): V těchto turbulentních časech se ty prognózy dělají mimořádně špatně

18:38 Kalousek (TOP 09): V těchto turbulentních časech se ty prognózy dělají mimořádně špatně

Projev na 62. schůzi Poslanecké sněmovny 21. října 2020, návrh zákona o kompenzačním bonusu v souvis…