Česká suverenita - sociální demokracie: Expremiér Paroubek se přihlásil do ČSSD

17.01.2024 8:19 | Tisková zpráva

„Dne 11. 1. 2024 podal expremiér Jiří Paroubek přihlášku do ČSSD, kterou jsem na setkání zástupců okresních organizací Ústeckého kraje, kteří připravují krajskou konferenci ČSSD, předala koordinátorovi kraje,“ sdělila Mgr. Jana Volfová předsedkyně ČSSD.

Česká suverenita - sociální demokracie: Expremiér Paroubek se přihlásil do ČSSD
Foto: ČSSD
Popisek: Česká suverenita sociální demokracie - logo

„Byla jsem velmi potěšena tím, s jakou radostí tuto skutečnost přítomní přivítali. Ing. Jiřího Paroubka vnímají jako skutečně odborného a zodpovědného člověka, který dokázal dobře řídit naši vlast“ dodala Volfová.

Důvody, které expremiéra vedou ke vstupu do strany, která dnes vlastní značku, pod kterou naše země prožívala svá nejlepší léta, uvedl expremiér v přiloženém dopise:

Vstupuji, abych podpořil tradiční ČSSD a její program zaměřený na běžné lidi, lidi, kteří se živí svou prací, malým podnikáním nebo žijí z důchodu za celoživotní dřinu. Tato tradiční sociální demokracie hájí národní zájmy a nemá nic společného s progresivistickou, svazácko-komsomolskou Socdem, stvořenou dnešními eurobyrokraty. Ta zradila tradiční program i své voliče.

Mým cílem je zachránit sociálně demokratický program založený na spravedlivé odměně za práci a solidaritě bohatých s chudými, zdravých s nemocnými a mladých se starými. Naším cílem je růst životní úrovně českých občanů a ne green deal nebo válčení na Ukrajině za zájmy zbrojařských korporací.

Mojí ambicí nejsou nějaké funkce. Za ČSSD jsem byl náměstkem pražského primátora, ministrem i premiérem. Chci především najít mladší lidi a nové tváře, které se ujmou tradičního programu ČSSD. Lidi, žijící z vlastní práce a svého podnikání, musí někdo v politice hájit proti síle globálních korporací, globálního kapitalismu a kolonialismu nadnárodních korporací. Nové ČSSD chci předat své zkušenosti a pak i svoji štafetu, aby pokračovala v naší cestě dál.

Krajská organizace se od prosince, kdy poprvé oznámil expremiér Paroubek svůj úmysl vstoupit do strany, rozrostla o vyšší desítky nových členů a každým dnem další přibývají. Krajská konference, která zvolí nové vedení kraje a bude rozhodovat i o přijetí expremiéra Jiřího Paroubka, se uskuteční na začátku února v Teplicích.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Kde na své plány chcete brát finance?

Vy pořád jen říkáte, jak byste navyšovaly tu a tam rozpočty, platy, sociální dávky atd. To je sice hezké, ale proč už neříkáte, kde na to brát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Velmi podobné dva atentáty po dvou měsících. Trump, předtím Fico

13:09 Vích (SPD): Velmi podobné dva atentáty po dvou měsících. Trump, předtím Fico

Děsivý posun euroatlantické politiky na obavu o vlastní život podporují konkurenti ale i mainstreamo…