České hnutí za národní jednotu přijalo nový název – Konzervativní alternativa (KoA)

18. 2. 2019 21:56

Dne 11. února 2019 se uskutečnil X. sjezd Českého hnutí za národní jednotu. Po smutné události, kdy 17. listopadu 2018 zemřel dlouholetý předseda ČHNJ Mgr. Jan Skácel, bylo potřeba zvolit nové vedení a rozhodnout o dalším směřování hnutí.

České hnutí za národní jednotu přijalo nový název – Konzervativní alternativa (KoA)
Foto: ČHNJ
Popisek: České hnutí za národní jednotu - logo

Předsednictvo v čele s místopředsedou hnutí Mgr. Němcem, který po úmrtí Mgr. Skácela vykonával funkci předsedy, předložilo sjezdu návrh nových stanov, jak mu bylo uloženo IX. sjezdem. Nové stanovy byly jednomyslně přijaty. Hnutí tak nejen zefektivnilo své fungování zmodernizováním a zjednodušením stanov, ale přijalo i nový název který jasně vypovídá o politickém směru který hodlá hnutí prosazovat na české politické scéně. 

Hlavním cílem Konzervativní alternativy je „budování prosperujícího, suverénního státu, který respektuje svobodu jednotlivce a kde jsou si všichni rovni ve svých právech i povinnostech, založeného na tradičních, konzervativních hodnotách vycházejících z křesťanství a historických tradic českého národa“, jak se praví v nově přijatých stanovách.

Po přijetí stanov sjezd přistoupil k volbě nového předsednictva a kontrolní komise. Předsedou hnutí byl zvolen Mgr. František Němec, místopředsedou Ing. Zdeněk Dýčka a hlavním pokladníkem Markéta Němcová. Následně byla zvolena tříčlenná kontrolní komise, která si ze svých řad zvolila předsedu, Jiřího Spilku.

Podle nově zvoleného předsedy Němce má staronové hnutí smysl, protože na naší politické scéně není jiný politický subjekt, který by důsledně hájil konzervativní principy a zároveň stejně důsledně hájil české národní zájmy.  „Ti, co to o sobě tvrdí buď vysloveně nemluví pravdu a jejich program směřuje spíše někam k národnímu (či jinému) socialismu nebo přichází s různými revolučními myšlenkami což my konzervativci odmítáme stejně, jako současnou revoluci kulturního neomarxismu, která pohlcuje celou západní civilizaci,“ prohlásil Němec.

KONZERVATIVNÍ ALTERNATIVA

  • KOAL
  • národně - konzervativní politické hnutí

Místopředseda hnutí Dýčka se chce, mimo jiné, zaměřit na personální politiku hnutí. „Kamenem úrazu mnohých stran bylo, že neměly propracovanou personální politiku, což je nakonec zničilo nebo změnilo jejich směřování. Hnutí tak zavádí institut čekatelství, aby bylo možné včas zabránit infiltraci“, říká Dýčka.

Sjezd schválil návrh nového programu hnutí, předloženého předsednictvem a účast hnutí ve volbách do Evropského parlamentu 2019.

Konzervativní alternativa nebude předkládat jako svůj program, ve volbách do Evropského parlamentu, nespočitatelné stránky krásných hesel, žánrových obrázků a marketinkových triků, ale jen tři základní teze:

  1. Hájit důsledně české národní zájmy v duchu konzervativního myšlení, proti „sociálním inženýrům“ a proti zájmům „banksterské“ oligarchie.
  2. Nedovolit zvyšování moci nadnárodních, nikým nevolených struktur, důrazně vystupovat proti nelegální migraci podporovanou neziskovými organizacemi a potírat obchod s lidmi.
  3. Pro prosazování konzervativních principů hledat v Evropském parlamentu poslance s podobnými postoji. Jde zejména o zachování národních států a odstraňování všech dotací jako potencionální živné půdy pro korupci.

Konzervativní alternativa – aby byl svět zase v pořádku…

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Votava (ČSSD): Používat a zneužívat jsou dvě rozdílné věci

18:46 Votava (ČSSD): Používat a zneužívat jsou dvě rozdílné věci

Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny 22. ledna 2020 k daňovému řádu