Chabr (TOP 09): Díky výpůjčce získají handicapované děti větší prostory

30.08.2019 10:46

Hlavní město Praha vypůjčí část svého objektu v pražských Štěrboholech obecně prospěšné společnosti Smiling Crocodile, která díky tomu bude moci navýšit kapacitu mateřské a základní školy pro děti s těžkým kombinovaným postižením. Výpůjčku prostor v pondělí schválili pražští radní. Zařízení by v nových prostorách mohlo začít fungovat od září roku 2020.

Chabr (TOP 09):  Díky výpůjčce získají handicapované děti větší prostory
Foto: TOP 09 / Martin Kubica
Popisek: Jan Chabr
reklama

„Pomoc dětem, které jsou jakkoliv znevýhodněny, vnímám jako velmi důležitou. Jsem proto moc rád, že tolik potřebné organizaci, která se stará o děti s těžkým kombinovaným postižením, můžeme formou výpůjčky poskytnout větší prostory. Kromě mateřské školky a základní školy v nich bude místo také pro terapie, pomoc rodinám a odlehčovací služby,“ říká radní pro oblast majetku Jan Chabr.

Společnost Smiling Crocodile dnes provozuje mateřskou a základní školu v Havířovské ulici v Praze 9. Zařízení navštěvují zejména žáci s převážně těžkým postižením smyslů v kombinaci s mentálním, fyzickým či zdravotním postižením. Zatímco v Letňanech může organizace kvůli omezeným prostorům budovy vzdělávat pouze dvacet dětí, ve Štěrboholech by kapacita zařízení měla být zhruba dvojnásobná.

„Prostory pro nás jsou velmi důležité, a to nejen kvůli značnému převisu dětí, které nyní nemůžeme přijmout, ale i kvůli tomu, že současní žáci nám od roku 2020 postoupí do druhého stupně. Škola už nyní nemá další třídu, takže bychom pro děti museli hledat jiné řešení. Proto moc děkujeme za prostory, které nám Praha na rozšíření centra dlouhodobě zapůjčí,“ uvádí ředitelka Smiling Crocodile Dagmar Herrmannová.

Podle předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání Zastupitelstva hl. m. Prahy Mariany Čapkové je školské zařízení významné především svým specifickým zaměřením. „Město v minulosti přislíbilo výstavbu nové budovy vhodné pro jeho činnost. Věřím, že poskytnutí větších prostor v Praze 10 je mezikrokem k tomu, aby se tato potřeba narůstajícího počtu dětí a jejich rodičů naplnila,“ říká Čapková.

Podle ředitelky Herrmannové je dnes o služby pro děti s těžkým kombinovaným postižením velký zájem. Jejich počet v populaci navíc oproti minulosti roste. Důvody jsou zlepšující se medicínská péče a další faktory například v podobě těžce nedonošených dětí či genetiky. Jen na čekací listině organizace Smiling Crocodile, o.p.s. je aktuálně zhruba čtyřicet dětí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová (STAN): Nový stavební zákon v parlamentu

17:14 Kordová Marvanová (STAN): Nový stavební zákon v parlamentu

Komentář na faceebookovém profilu k vládnímu návrhu nového stavebního zákona