Chabr (TOP 09): Karlův most je jediným mostem na světě osvětleným plynovými lampami

06.05.2020 21:32 | Zprávy
autor: PV

Pražské plynové osvětlení prošlo v pondělí měřením.

Chabr (TOP 09): Karlův most je jediným mostem na světě osvětleným plynovými lampami
Foto: TOP 09 / Martin Kubica
Popisek: Jan Chabr

Na Starém Městě se v tomto týdnu konalo měření fotometrických veličin pražského plynového osvětlení. To zahrnuje okolo 680 historických luceren svítících na celou Královskou cestu od Prašné brány, přes Karlův most až po Hradčanské náměstí, a také v přilehlých historicky významných ulicích. Měření má ověřit jejich světelně-technické vlastnosti a stanovit parametry pro vývoj nových plynových hořáků.

Měření provedla v pondělí po deváté hodině večer městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP), která má pražské veřejné osvětlení na starosti. „Světelné parametry jsme měřili u jedné konkrétní plynové lucerny na Uhelném trhu. Abychom dosáhli objektivních výsledků, vyřadili jsme postupně veškeré ostatní osvětlení na tomto náměstí z provozu,“ vysvětlil předseda představenstva THMP Tomáš Jílek. Měření se záměrně neprovádělo v laboratorních podmínkách, aby výsledek co nejvíce odpovídal realitě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Dotace

Je pravda, že jste už stát Agrofertu proplatil zhruba 200 milionů korun, které ale Evropská unie zatím odmítá Česku proplatit? A co bude, když je fakt neproplatí? To je pak budete po Agrofertu vymáhat zpět nebo to zaplatíme my?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Andrej Babiš sosá a sosá z veřejných prostředků

23:08 Kupka (ODS): Andrej Babiš sosá a sosá z veřejných prostředků

Projev na 22. schůzi Poslanecké sněmovny dne 11. června 2026 k ochraně před placením rizikových dota…