Chabr (TOP 09): Na party režim to opravdu ještě není

27.03.2021 19:37

Slunečné počasí vylákalo v pátek stovky lidí bez respirátorů na pražské náplavky. Dodržujte opatření, prosí magistrát.

Chabr (TOP 09): Na party režim to opravdu ještě není
Foto: TOP 09 / Martin Kubica
Popisek: Jan Chabr

Nedodržování rozestupů, nenošení respirátorů a popíjení alkoholu. Na tisíc porušení protiepidemických opatření napočítaly hlídky AntiCovid týmu pražského magistrátu.

Anketa

Je vám líto, že Klaus ml. odešel z politiky?

52%
23%
hlasovalo: 11685 lidí

Přivolat musely i strážníky městské policie. Vedení města upozorňuje, že na party režim ještě není vhodná doba. Současně prosí občany, aby ještě vytrvali a byli zodpovědní. Právě díky zodpovědnosti většiny Pražanů bývá jinak hlavní město v protiepidemickém sytému oproti jiným krajům lépe hodnoceno.

„Hloučky lidí u výdejních okének a celkově velká koncentrace lidí, že chvílemi nebylo možné na náplavkách ani projít. Hodně podnapilých lidí a nechuť k dodržování protiepidemických opatření.“ Taková hlášení odevzdaly všechny páteční hlídky AntiCovid týmu pražských náplavek. Zejména odpolední slunečné počasí přilákalo na náplavky stovky lidí. Odhadem až tisíc lidí protiepidemické opatření ignorovalo. V jednom případě musela dokonce agresivního podnapilého jedince pacifikovat hlídka městské policie.

„Chápu, že už mají lidé zákazů a restrikcí plné zuby. Nikomu z nás to nevyhovuje, ale apeluji přesto na všechny, pokud půjdete o víkendu na náplavky, zkuste prosím dodržovat rozestupy, respirátory a nepopíjet všude alkohol. Na party režim to totiž opravdu ještě není,“ vyzývá k dodržování základních pravidel pražský radní Jan Chabr.

Nejhorší situace byla na náplavkách na novoměstském břehu, kde bylo mnoho lidí velmi podnapilých, a upozornění většina ignorovala. Pokud už na upozornění reagovali, tak spíše verbálně agresivně. Po 17. hodině zde bylo přes tisíc lidí. Klidná situace nebyla ani na smíchovské straně náplavky, kde bylo upozorněno 227 lidí na nutnost nošení respirátoru. Zde ale lidé na upozornění k nošení respirátorů povětšinou reagovali kladně, pár výjimek s posměšky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Jednoznačně jsme splnili všechno, co jsme slíbili

7:00 Premiér Babiš: Jednoznačně jsme splnili všechno, co jsme slíbili

Přepis pravidelného 'Čau lidi', který pronesl premiér České republiky Andrej Babiš.