Chabr (TOP 09): Praha prodá Diakonii ČCE za symbolickou cenu pozemky ve Stodůlkách

18.05.2021 13:49

Rada hlavního města Prahy dnes souhlasila s prodejem čtyř pozemků ve Stodůlkách společnosti Diakonie ČCE – středisko Praha za symbolickou cenu 4 635 Kč včetně DPH.

Chabr (TOP 09): Praha prodá Diakonii ČCE za symbolickou cenu pozemky ve Stodůlkách
Foto: TOP 09 / Martin Kubica
Popisek: Jan Chabr
reklama

Společnost na nich chce stavět Domov se zvláštním režimem pro osoby s poruchou autistického spektra. Prodej ještě musí schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

Anketa

Necháte se očkovat proti covidu-19? (Ptáme se od 18.5.2021)

3%
hlasovalo: 16690 lidí

Společnost má čtyři pozemky, které jsou předmětem transakce, v dlouhodobém pronájmu na 30 let. Jsou oploceny a tvoří ucelený areál. V něm společnost provozuje Denní a Týdenní stacionář a Odlehčovací službu pro klienty s mentálním a kombinovaným postižením. Součástí areálu je i zahrada, kterou společnost za své finance a se souhlasem městské části Praha 13, která měla pozemky svěřeny, zvelebovala a upravovala tak, aby byla zahrada celoročně využitelná a působila na klienty bezpečně. Pro výstavbu Domova se zvláštním režimem Diakonie ČCE – středisko Praha počítá se získáním dotace od Ministerstva práce a sociálních věcí, její získání je však podmíněno právě vlastnictvím předmětných pozemků. S prodejem za uvedených podmínek souhlasila i Majetková komise Rady hl. m. Prahy.

„Rada schválila prodej těchto pozemků za symbolickou cenu tak, aby Diakonie mohla čerpat státní dotaci.  Město si však dalo smluvně poměrně silné pojistky, aby tento prodej nebyl zneužit k něčemu jinému. Například právo zpětné koupě, zákaz zcizení apod. Poskytovaná služba by měla být primárně pro Pražany a za přijatelné ceny. Je to dobrý příklad, kdy i soukromý, neziskový sektor dokáže dávat kvalitní službu Pražanům stejně jako státní subjekty,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast nakládání s majetkem Jan Chabr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátorka Pfeffer Ferklová: Soutěž Stavby Karlovarského kraje zná vítěze

22:13 Primátorka Pfeffer Ferklová: Soutěž Stavby Karlovarského kraje zná vítěze

20. ročník soutěže Stavby Karlovarského kraje vynesl městu Karlovy Vary stříbro za projekt Náplavky …