Chabr (TOP 09): Předmětná nemovitost by se měla stát centrem nové vznikající čtvrti

27.01.2020 16:13 | Zprávy
autor: PV

Rada schválila podpis memoranda o Nákladovém nádraží Žižkov.

Chabr (TOP 09): Předmětná nemovitost by se měla stát centrem nové vznikající čtvrti
Foto: TOP 09 / Martin Kubica
Popisek: Jan Chabr

Městská rada dnes schválila podpis memoranda, kterým jeho signatáři potvrzují zájem na revitalizaci budovy Nákladového nádraží Žižkov, která je kulturní památkou, a na využití vnitřního prostoru nádraží jako významného veřejného prostoru.

Společně s hlavním městem Prahou svůj podpis pod memorandum připojí také městská část Praha 3, Ministerstvo kultury ČR, společnost Žižkov Station Development, a.s., Národní filmový archiv, společnost České dráhy, a.s. a společnost Sekyra Group, a.s.

„Předmětná nemovitost je kulturní památkou, která by se do budoucna měla stát centrem nové vznikající čtvrti. Objekt by se měl stát nově přirozeným společensko-kulturním centrem, jehož význam nebude vzhledem k předpokládanému obsahu činností pouze lokální, ale celopražský,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast majetku Jan Chabr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Baxa byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Nejdřív schopnosti, pak peníze

9:15 Vích (SPD): Nejdřív schopnosti, pak peníze

Na nadcházejícím summitu NATO v Ankaře má Česká republika předložit plán postupného navyšování obran…