Chalánková (TOP 09): Žádám Zaorálka, aby v kauze Michalákových neodkladně jednal

23.12.2014 14:33 | Zprávy
autor: TOP 09

Reakce poslankyně Jitky Chalánkové na prohlášení ministra zahraničí ke kauze dětí Michalákových.

Chalánková (TOP 09): Žádám Zaorálka, aby v kauze Michalákových neodkladně jednal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo TOP 09

České ministerstvo zahraničí zaslalo podle informací v médiích norskému velvyslanectví v Praze diplomatickou nótu, ve které informuje norskou stranu, že Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí je schopen garantovat Denisovi a Davidovi Michalákovým bezproblémový přechod od pěstounů k matce do českého prostředí, vypracovat jim individuální studijní plán a poskytnout soudní ochranu po dobu nezletilosti. Rovněž se táže, v jakém termínu může norský soud rozhodnout o nové žalobě, kterou podala norská právní zástupkyně Evy Michalákové paní Janne Fjelnseth.

Jsem ráda, že Česká republika je schopna garantovat rodině Michalákových potřebnou péči, což, mimochodem, považuji za naprostou samozřejmost.
Z médií však bohužel není patrné, zda nóta splňuje i zadání, dané vládě usnesením Poslanecké sněmovny č. 545 ze dne 9. prosince tohoto roku, a zda žádá Norsko o vysvětlení, proč čeští státní občané Denis a David Michalákovi dál zůstávají v pěstounské péči cizích lidí, norských státních příslušníků, přestože původní důvod pro umístění dětí do pěstounské péče pominul, a proč oba sourozenci byli a zůstávají od sebe trvale odděleni. Takový dotaz je zcela legitimní, nelze jej považovat za zásah do nezávislosti norských soudů a norské úřady musí být schopny dát na tyto otázky kdykoli odpověď bez ohledu na to, že paní Michaláková zahájila v Norsku nové řízení. Žádám tudíž pana ministra Zaorálka, aby v této věci bezodkladně konal!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Macinka je politik, ne právník

10:15 Dostál (Stačilo!): Macinka je politik, ne právník

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům Petra Macinky.