Do kraje sice dorazily respirátory řady FFP2 pro ambulantní lékaře, ale ti si pro ně musí jezdit do mnohdy vzdálených výdejních míst, které jsou otevřeny denně pouze pár hodin, a to většinou v době, kdy vykonávají lékaři ambulantní péči. Navíc počty vydaných respirátoru pro jednotlivé ambulance neodpovídají počtu zdravotnického personálu. V Plzni se množí případy, kdy místo pěti respirátoru, podle počtu lidi v ambulanci, jsou lékařům vydány pouze respirátory dva.
Místopředseda Pirátské strany Plzeňského kraje Milan Chaloupka je ve spojení s lékaři celého kraje: “Hrozí situace, že to budou právě ambulantní specialisté, kteří budou muset své ambulance zavřít pro naprostý nedostatek ochranných pomůcek. Chroničtí pacienti se během pandemie ale neuzdraví a budou muset vyhledat pomoc v nemocnicích, čímž by stouplo nebezpečí jejich nákazy a reálně by mohli ohrožovat sebe i okolí.”

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV