Chalupa (ANO): Jak se stavíme k migrační krizi a závazkům vůči EU?

16.06.2017 9:09 | Zprávy

Při řešení nepředpokládaných a zcela nových situací dogmaticky trvat a dovolávat se realizace schémat řešení, která s takovou situací vůbec nepočítala je slaboduché, neefektivní a nebezpečné – nové situace vyžadují nová řešení a také nové lidi.

Chalupa (ANO): Jak se stavíme k migrační krizi a závazkům vůči EU?
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Bohuslav Chalupa, poslanec ANO

Seznamuji se s řadou názorů, které jsou rozdílné od mého smýšlení a které do značné míry kritizují náš přístup, přístup Čechů, k tomu, jak se stavíme k migrační krizi, k našim závazkům vůči EU.

Jedním z takových zamyšlení je zveřejněn na Britských listech pod názvem: „Ve společném domě si pomáháme“, Jsme v Evropě, dokonce uprostřed...

Uvedený příspěvek mne natolik zaujal (a popravdě i vyprovokoval), že si dovolím vyjádřit svůj odlišný postoj s využitím myšlenkové konstrukce pana Hlavenky a který po mé úpravě zní takto:

"Milá Evropská unie, respektive národní státy na Západ od naší hranice, víme, že máš (máte) problém s dlouho předpovídanou uprchlickou vlnou. Zavinila sis to sama - signály, že se něco velkého blíží, byly, přesto jsi to, z pro nás neznámých důvodů, nechala příliš dlouho na trvale a evidentně nepřipravených Italech a zadlužených Řecích, které na rozdíl od financování Frontexu po dlouhá léta inkasovali miliony EUR právě za účelem odpovídajícího zajištění ochrany jižní hranice Schengenského prostoru – kde ony peníze jsou a kde je ona chráněná hranice ví asi jen bůh. Že by se dohledalo, kde tyto peníze skončili, kdo z konkrétních činovníků, členů různých komisí a rad EU (EP) byl za jejich distribuci a kontrolu odpovědný, kdo byl a je odpovědný za onu „ochranu“ našich společných hranic je pro tebe, milá EU, evidentně nezajímavé. Ano, migrační vlna je bezpochyby věc, která by byla hodně obtížná i pro velmi dobře připraveného; ale ty si jen roky bohorovně přihlížela na rozkrádání společných peněz určených k naší ochraně – ona to vlastně byla taková, sice trochu drahá, ale přece jen hra na „ochranu“, její předstírání. Ano, někdy přijdou problémy, které spadnou shora a musí se především hned řešit a ne v takové chvíli hledat viníka – ale tři roky by snad pro pojmenování příčin a nalezení viníků mělo stačit.

Musíme přiznat, že jsme v řešení problému taky nějak super aktívní nebyli, také proč bychom měli – naše země ani po „Sametové revoluci“ nebyla a není závislá na práci značného množství lidí ze zemí bývalých kolonií (tedy ze zcela jiného nábožensky, kulturně, sociálně atd. odlišného prostředí) nepřipustila vznik NO GO zón a zejména se s námi nikdo z EU ani moc neradil o tom, jak má EU věci řešit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Jak byste tedy vše řešili vy?

Mě taky štve, že prošetření Blažkovy kauzy budeme platit my, ale na druhou stranu, jak byste to řešili vy jako ANO? Protože zas neřešit to je podle mě taky špatně, takže je to vlastně takový začarovaný kruh. Kdyby vše zaplatil sám Blažek by bylo nejlepší, ale podle mě naprosto nereálné. Co ale třeba...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Koupit byt si může dovolit už jen pětina nejbohatších

11:28 Okamura (SPD): Koupit byt si může dovolit už jen pětina nejbohatších

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k cenám bydlení.