Chalupa (ANO): Jsou poslanci EP schopni jednat dle pravidla "padni komu padni" ?

22.02.2019 22:41

...události ve Španělsku (Katalánsko), ve Venezuele, role USA při podpoře Saudské Arábie v kontrastu s postupem proti Iránu, Turecko a jeho role v NATO.....

Chalupa (ANO): Jsou poslanci EP schopni jednat dle pravidla "padni komu padni" ?
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Bohuslav Chalupa, poslanec ANO

Usnesení Zahraničního EP samozřejmě vítám (reflektuje mnou dlohodobě zastávaný postoj k současnému Turecku), nicméně je pro mne nečitelné 

a) proč stejný postoj nezaujal tento výbor například ohledně politických událostí ve Španělsku - kdy stejně jako v Turecku jsou zatýkáni a souzeni politici s odlišným názorem než ti politici, kteří aktuálně mají v rukou politickou moc a zpostředkovaně i moc soudní a výkonnou???

b) nevím co vede tento Výbor k postojům na události ve Venezuele - lépe řečeno na vnější se vměšování (a dokonce určování toho, kdo je a kdo není v této zemi prezidentem) do vnitřních záležitostí této vzdálené země, o které 99% Čechů nic neví???

c) nevím jaký postoj má tento Výbor k aktuální ambici USA vybavovat jadernými technologogiemi Saudskou Arábii??? což je bezpečnostně úplně jiný, o řády vyšší problém než businessová pseudokauza HUAWEI???

d) a už vůbec nevím, zda tento Výbor v kontextu s přijatým usnesením bude - ohledně organizace kolektivní obrany se současným Tureckem - apelovat na centrálu NATO ve smyslu jeho určité/nutné reformy ....NEB NATO JE I (???) PARALELNÍM POLITICKÝM USKUPENÍM a silou, ovlivňující celkovou bezpečnostní politiku EU  - kdyby NATO bylo jen a pouze vojenskou organizací - ani bych "nepíp"... a která se dostává do stále větší schizofrenie díky proklamované ambici Němců a Francouzů vytvářet - to sou věci!!! - paralelní a na NATU ...přeložím USA) nezávislé Evropské vojenské kapacity

e) jaké jsou v tomto smyslu aktivity takzvaných "našich" českých europoslanců?

A kdybych měl tu moc, což nemám, požadoval bych jako volič, aby mi na tuto otázku odpověděli všichni, co se v květnu chystají ulovit naše hlasy, aby mohli usednout v lavicích Evropského parlamentu!!!

Ing. Bohuslav Chalupa

  • ANO 2011
  • ex-poslaen PSP ČR, konzultant obrana a bezpečnost

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bartošek (KDU-ČSL): Po pár měsících orgií přišla novoroční kocovina

15:57 Bartošek (KDU-ČSL): Po pár měsících orgií přišla novoroční kocovina

Projev na 29. Mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny 25. dubna 2019 k Výroční zprávě NKÚ 2018, hrozící…