Chalupa (ANO): Volby nejsou jen o situaci v ČR, ale i o budoucnosti Evropy

14.09.2017 13:23

Kde pan Maiziere bere sebevědomí k tomu, aby prohlásil, že německý model azylové politiky je ten nejlepší na celém světě?!

Chalupa (ANO): Volby nejsou jen o situaci v ČR, ale i o budoucnosti Evropy
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Bohuslav Chalupa, poslanec ANO
reklama

Jednotná azylová politika je jistě chvályhodná ambice a je zcela rozumné o ní vést mezi členskými státy EU věcnou, podrobnou, racionální diskusi, ale se zásadním respektem k pravidlu vzájemného postavení „JÁ PÁN, TY PÁN“. Tedy pokud EU otevřeně nepřechází k modelu RVHP. Co nevím a s čím mám opět velmi vážný problém, je to, kde pan Maiziere bere sebevědomí k tomu, aby prohlásil, že německý model azylové politiky je ten nejlepší na celém světě?!

To už jsme z německého prostředí slyšeli mnohokrát a bohužel musím konstatovat, že reálné důsledky tohoto sebevědomí, a v řadě množících se případů i zcela nezakryté bezostyšné mocenské arogance, jsme poznali ve dvou světových válkách a nyní to poznáváme zejména ve zcela zbytečném, vlastním přičiněním vyvolaném významném zhoršení bezpečnostní situace. Pokud nešlo přímo o připravenou akci...

Poznáváme to ve stovkách mrtvých, nevinných civilistů zavražděných různými hrůznými způsoby (bez ohledu na jimi zastávanou politickou ideologii) a v tisících nešťastných pozůstalých po teroristických útocích. Průvody arogantních, v chráněném prostředí a v pohodlí žijících, za ruce se držících politických exhibicionistů s tragickými výrazy ve tvářích a vznešenými hesly vysílanými do éteru – to pomalu přestává zabírat a všichni racionálně myslící evropané toho začínají mít plné zuby.

Pokud jde o stejný sjednocený základ pro dávky pro imigranty, tak určitě doporučuji stanovit tuto dávku v celé EU na úrovni absolutně nejnižší minimální mzdy dosahované v rámci všech národních států sdružených v EU a nejlépe i se zařazeních těch států, kteří jsou v postavení „čekatelů“, a to za podmínky, že taková dávka bude vyplácena po malých částech při osobním převzetí na kontrolních pracovištích (snad jeden způsob, jak dostat ty statisíce "anonymních" uprchlíků pod jakous takous kontrolu). Pokud tomu tak nebude a já budu znovu v postavení, kdy budu do těchto věcí mluvit a budu i slyšen, pak zcela jasně a nahlas říkám: „ANI NÁHODOU!“

číslo 9 stále žije (č. 9 na kandidátce ANO v JMK)

Převzato z profilu.

Ing. Bohuslav Chalupa

  • BPP
  • kanidát do Senátu ve volebním obvodě č.60 Brno-město
  • kontrolní výbor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolóra): Není restaurace jako restaurace aneb Někteří si jsou rovnější

15:09 Štěpánek (Trikolóra): Není restaurace jako restaurace aneb Někteří si jsou rovnější

Tak, přátelé, je to tady! Vláda zakázala hromadné stravování v soukromých firmách.